Млада фудбалска репрезентација Србије ремизирала је вечерас на „Карађорђу“ са селекцијом Фарских Острва резултатом 0:0 у шестом колу квалификација за Европско првенство.

Србија: Гордић – Павловић, Марковић, Ераковић, Шеховић – Милосављевић, Топић (од 90. Миловановић), Пантовић (од 73. Ђерлек) – Терзић (од 61. Ступаревић), Тедић, Стевановић (од 73. Јанковић).

Фарска Острва: Рејнатро – Скипанес, Петерсен, Едмундсон, Соренсен – Солхајм, Мринеј, Јакобсен, Гисинг – Скала, Јоханесен.

Наши момци су кренули офанзивно од првог минута и до 17. минута имали  су већ три прилике. Прво је у 10. минуту пробао Стевановић из тешке позиције искоса са леве стране, а потом је Тедић главом гађао директно у голмана Фарских Острва. Најбољи покушај имао је Пантовић у 17. минуту када је са 20 метара шутирао за мало поред стативе.

Уследио је период када су фудбалери Србије  доминирали, али без озбиљнијих покушаја, док су Фарани припретили после корнера, али је добро реаговала одбрана „орлића“. У 37. минуту Милосављевић је после соло продора у ком је нанизао неколико играча дошао у изгледну позицију са ивице шеснаестерца, али је био изблокиран. Уследиле су још две добре прилике, најбољу је имао Ераковић који је после корнера гађао главом, одлично је одбранио голман Рејнатро, баш као и минут касније када је покушао и Тедић.

Србија је наставила да контролише игру и да напада и у наставку, а прву шансу имала је у 51. минуту када је Марковић после прекида главом гађао поред гола.

Гости су најближи голу били у следећем нападу, Јоханесен је је ухватио волеј са неких 15 метара, лопта је прошла неколико центиметара поред стативе.

Фарани су се одлично бранили, показали да су тактички веома добри, па је селектор Александар Рогић одлучио да направи неколико промена. Ушао је најпре Ступаревић, потом Јанковић и Ђерлек, и  . Следећа шанса уследила је у 79. минуту када је Тедић и трећи пут покушао главом, али је и овај пут на месту био голман Фарских Острва.

У 85. минуту Ступаревић је шутирао са преко 20 метара, поново директно у голмана Фарских Острва. Три минута касније Тедић је извео потез утакмице, са 15 метара  је покушао маказицама, али је голман Фарана парадом спречио његов еврогол. Након корнера, Марковић је био највиши у скоку, био је за мало непрецизан.

До краја није било промене резултата, после пет одиграних утакмица, Србија има пет освојених бодова.