Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Mladosti GAT rezultatom 2:0 u 17. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Nikola Čumić u 20. i Uroš Kabić u 80. minutu.

Vojvodina: Carević – Lazarević, Vitas (od 46. Traore), Jeličić, Đorđević – Busnić, Miletić (od 74. Zukić) – Čumić (od 74. Kabić), Simić (od 90. Topić), Baraj – Malbašić (od 46. U. Nikolić).

Mladost GAT: Milojević, Milovanović, Kovačević, Popović (od 65. Babić), Dimitrov (od 65. Arsić), Katanić (od 65. Marušić), Denić (od 82. Sekulić), Mandić, Stanković, Radulović, Maksimović.

Voša je imala prvu šansu u sedmom minutu, Lazarević ga je proigrao na desnom boku, Simić je iskosa iz teške pozicije bocnuo loptu, ali je ona završila nekoliko centimetara pored stative.

U 20. minutu Nikola Čumić je postigao evrogol za vođstvo Vojvodine. On je primio loptu na 30 metara od gola, namestio se i poslao je pod prečku za 1:0.

Tri minuta kasnije Voša je imala priliku da duplira vođstvo, posle brze kontre, Malbašić je dao nešto jači pas Baraju na levi bok, ali je on uspeo da centrira Simiću na drugu stativu, on je vratio povratnu ponovo do Malbašića, ali je ofanzivac domaće ekipe bio neprecizan.

Do odlaska na odmor nije bilo većih prilika, ni promene rezultata, pa je Vojvodina na pauzu otišla sa vođstvom rezultatom 1:0.

Trener Vojvodine Milan Rastavac na poluvremenu je napravio dvostruku izmenu, pošto su Mamadu Traore i Uroš Nikolić zamenili Vitasa i Malbašića.

Mladost je najbolju šansu imala u 48. minutu, posle šanse po desnoj strani i odbitka, Dimitrov je iz prve šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Carević odlično intervenisao i sačuvao mrežu.

Usledio je nešto mirniji period igre, Voša je spustila tempo igre i nije imala ozbiljnijih prilika, dok je gostujući trener Ljubomir Ristovski trostrukom izmenom u 65. minutu pokušao da promeni igru svoje ekipe. Upravo je jedan od rezervrnih igrača, Arsić, u 71. minutu odlično centrirao iz prekida, Mandić je postigao pogodak, ali je on poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Voša je u 76. minutu imala prvi udarac u nastavku, Baraj je ušao u sredinu sa levog boka, a njegov pokušaj sa 20 metara je izblokiran i lopta je završila i korneru. Dva minuta kasnije, Zukić, koji je zamenio Miletića, pokušao je da lobuje golmana sa ivice šesnaesterca, lopta je završila zamalo iznad prečke.

U 80. minutu Vojvodina je duplirala prednost, Simić je sa desnog boka pravovremeno proigrao Kabića koji je u punom trku primio loptu i potom precizno šutirao u sam gornji levi ugao, od stative, za 2:0.

U nadoknadi vremena Lazarević je iskosa sa desne strane gađao prvi ugao, ali je stativa sačuvala gol gostiju. Voša je do kraja sačuvala prednost i tako vezala drugi uzastopni trijumf, te sada sa 29 bodova zauzima petu poziciju na tabeli.