Фудбалери Војводине победили су на свом „Карађорђу“ екипу Напретка резултатом 2:0 у 18. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Лазаревић у 34. и Радуловић у 45. минуту.

Војводина: Царевић, Лазаревић, Јеличић, Росић, Гиорбелидзе, Милосављевић, Матеус Индио (од 46. Николић), Радуловић (од 89. Јовановић), Зукић, Малбашић, Вукановић (од 78. Вукић).

Напредак: Бајић, С. Јовановић, Ђ. Јовановић (од 53. Бојовић), Јовић (од 46. Стојиљковић), Крстић, Љубомирац, Маринковић, Станојловић (од 89. Ненадовић), Вукајловић, Зличић (од 81. Благојевић), Ђековић.

Напредак је био први који је припретио у уводним минутима, Зличић је после соло продора изградио добру позицију за шут, али је био непрецизан.

Нову шансу гости су имали у 21. минуту када је после центаршута са левог бока Станојловић био највиши у скоку, главом је гађао са 15 метара, Царевић је добро интервенисао.

Воша је доминирала, али је теже долазила до опасне зоне, да би онда у 29. минуту Малбашић први пут озбиљније припретио ударцем са дистанце, који је завршио поред стативе.

Што није успео Малбашић, јесте Лазаревић, у 34. минуту, десни бек Војводине је искористио повратни пас Зукића и послао лопту са двадесетак метара у сам десни угао голмана Бајића за 1:0.

До одласка на одмор, Воша је успела да дође и до другог гола, пошто је еврогол постигао Андрија Радуловић. Он је прихватио лопту на ивици казненог простора са своје десне стране, потом се наместио и погодио саме рашље за 2:0.

Домаћи су наставили да доминирају и у наставку, а у 52. минуту Вукановић је спољним делом стопала маестрално проиграо Лазаревића на другој стативи, десног бека Воше делили су центиметри да постигне и други погодак на мечу.

Нову лепу акцију Воша је извела на истеку часа игре, Радуловић је поново био у центру пажње, унео је лопту у средину са леве стране, несебично је одложио до Никоића који је са 18 метара шутирао преко гола.

Напредак је прву добру прилику у другом полувремену имао у 66. минуту, Зличић је проиграо Бојовића који је искоса са десне стране из пуног трка гађао први угао, Царевић је одлично интервенисао. Минут касније поново се истакао голман Војводине, Станојловић је овај пут покушао да га савлада, опет је Царевић био на правом месту.

Воша је опет узвратила након Лазаревићевог корнера, Николић је главом гађао, али право у голмана Бајића. Убрзо је велику шансу имао и Малбашић, који је прихватио дугу лопту од Радуловића и умало казнио лошу реакцију одбране Напретка, голман Бајић је ипак исправио грешку својих саиграча одличном интервенцијом.

„Стара дама“ је до краја сачувала предност и сада је са три бода скочила на шесто место на табели, а у наредном колу, у суботу од 14 часова гостоваће екипи Радничког у Нишу.