Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom „Karađorđu“ ekipu Napretka rezultatom 2:0 u 18. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Lazarević u 34. i Radulović u 45. minutu.

Vojvodina: Carević, Lazarević, Jeličić, Rosić, Giorbelidze, Milosavljević, Mateus Indio (od 46. Nikolić), Radulović (od 89. Jovanović), Zukić, Malbašić, Vukanović (od 78. Vukić).

Napredak: Bajić, S. Jovanović, Đ. Jovanović (od 53. Bojović), Jović (od 46. Stojiljković), Krstić, Ljubomirac, Marinković, Stanojlović (od 89. Nenadović), Vukajlović, Zličić (od 81. Blagojević), Đeković.

Napredak je bio prvi koji je pripretio u uvodnim minutima, Zličić je posle solo prodora izgradio dobru poziciju za šut, ali je bio neprecizan.

Novu šansu gosti su imali u 21. minutu kada je posle centaršuta sa levog boka Stanojlović bio najviši u skoku, glavom je gađao sa 15 metara, Carević je dobro intervenisao.

Voša je dominirala, ali je teže dolazila do opasne zone, da bi onda u 29. minutu Malbašić prvi put ozbiljnije pripretio udarcem sa distance, koji je završio pored stative.

Što nije uspeo Malbašić, jeste Lazarević, u 34. minutu, desni bek Vojvodine je iskoristio povratni pas Zukića i poslao loptu sa dvadesetak metara u sam desni ugao golmana Bajića za 1:0.

Do odlaska na odmor, Voša je uspela da dođe i do drugog gola, pošto je evrogol postigao Andrija Radulović. On je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora sa svoje desne strane, potom se namestio i pogodio same rašlje za 2:0.

Domaći su nastavili da dominiraju i u nastavku, a u 52. minutu Vukanović je spoljnim delom stopala maestralno proigrao Lazarevića na drugoj stativi, desnog beka Voše delili su centimetri da postigne i drugi pogodak na meču.

Novu lepu akciju Voša je izvela na isteku časa igre, Radulović je ponovo bio u centru pažnje, uneo je loptu u sredinu sa leve strane, nesebično je odložio do Nikoića koji je sa 18 metara šutirao preko gola.

Napredak je prvu dobru priliku u drugom poluvremenu imao u 66. minutu, Zličić je proigrao Bojovića koji je iskosa sa desne strane iz punog trka gađao prvi ugao, Carević je odlično intervenisao. Minut kasnije ponovo se istakao golman Vojvodine, Stanojlović je ovaj put pokušao da ga savlada, opet je Carević bio na pravom mestu.

Voša je opet uzvratila nakon Lazarevićevog kornera, Nikolić je glavom gađao, ali pravo u golmana Bajića. Ubrzo je veliku šansu imao i Malbašić, koji je prihvatio dugu loptu od Radulovića i umalo kaznio lošu reakciju odbrane Napretka, golman Bajić je ipak ispravio grešku svojih saigrača odličnom intervencijom.

„Stara dama“ je do kraja sačuvala prednost i sada je sa tri boda skočila na šesto mesto na tabeli, a u narednom kolu, u subotu od 14 časova gostovaće ekipi Radničkog u Nišu.