Omladinci Vojvodine poraženi su na gostovanju od ekipe Partizana rezultatom 4:3 (2:1) u derbiju četvrtog kola Omladinske lige Srbije.

Dvostruki strelac za Vojvodinu bio je Ivanović, dok je treći gok dao Popović. Za Partizan tri pogotka dao je Baždar, a jedan dodao Vlahović.

Partizan: Mihajlović, Bojat, Ikanović, Stanković, Ilić, Jovanović, Trifunović, Baždar, Đorđević, Milovanović, Petković.

Vojvodina: Bogunović, Trninić (od 57. Paunović), Stojanović (od 63. Gagić), Apostolovski, Majstorović, Drobnjak, Stojanović, Abadžija (od 57. Popović), Ivanović, Abramušić, Tedić.

Partizan je bolje otvorio meč i ubrzo je došao do dva gola prednosti. U 10. minutu Baždar je primio loptu na nekih 25 metara, povukao je u sredinu i potom pogodio levi ugao nemoćnog Bogunovića za 1:0.

Samo sedam minuta kasnije, Baždar je pogodio i drugi put na meču. Centaršut iz slobodnog udarca sa desnog boka odbio je golman Bogunović, ali je Baždar bio na pravom mestu i iz peterca ponovo pogodio – 2:1.

U 29. minutu, Vojvodina je prvi put ozbiljnije pripretila, ali je jedan ofanzivac „stare dame“ oboren u šesnaestercu, a sudija pokazao na belu tačku. Precizan sa 11 metara bio je kapiten Vojvodine Mihailo Ivanović za 2:1.

Partizan je u 36. minutu imao veliku priliku, posle kornera sa desne strane, Vanja Vlahović je ostao sam na drugoj stativi, ali nije uspeo da skrene loptu u nebranjeni ugao. Četiri minuta kasnije, Milovanović je imao novu šansu za Partizan, obišao je golmana Bogunovića, ali je u poslednjem trenutku pred golom intervenisala odbrana Vojvodine.

Partizan je i drugo poluvreme otvorio odlično i u 48. minutu ponovo stekao dva gola prednosti. Posle lepe akcije, Baždar je pronašao Vanju Vlahovića kome nije bilo teško da pogodi za 3:1.

Usledio je nešto mirniji period meča, Vojvodina je pokušala da igra ofanzivnije i vrati se u meč i u tome je uspela u 72. minutu. Tedić je lepo prošao po levom boku, vratio je povratnu, Gagić je prosledio do Popovića, koji je napravio lažnjak i potom pogodio sam ugao za 3:2.

U poslednjim trenucima meča, Baždar je posle kontre postigao i svoj treći pogodak i tako stavio tačku na ovaj meč. Uspela je da uzvrati Vojvodina u poslednjoj sekundi, nakon kornera, glavom je sa pet metara pogodio ponovo Ivanović.

Vojvodina je ostala sa šest osvojenih bodova posle četiri odigrane utakmice.