Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Voždovca rezultatom 2:1 u prvom prijateljskom susretu na pripremama na Kipru.

Strelci za Vojvodinu bili su Mihailo Ivanović u 83. i Lazar Jovanović u 85, dok je vodeći pogodak za Voždovac postigao Pirgić u 63. minutu.

Vojvodina: Carević, Lazarević, Jeličić, Crnomarković, Bukinac, Mateus Indio, Zukić, Radulović, Nikolić, Kembel, Vukanović. Od 60. minuta igrali su:  Rosić, Bjeković, Tanjga, Đorđević, Giorbelidze, Petrović, Savićević, Milosavljević, Butraković, Jovanović, Ivanović.

Voždovac: Katić, Lukić, Matić, Jočić, Pavlović, Nikša, Flemings, Krpić, Đuričić, Đurđević, Nešković.

Trener Vojvodine Božidar Bandović zadovoljan je izdanjem svoje ekipe na prvoj proveri.

– Posle prvih nekoliko dana rada i ove prve utakmice, mislim da smo prikazali dosta pozitivnih stvari. Moramo još da unapredimo našu igru i na tome ćemo da radimo. Prezadovoljan sam pristupom, disciplinom i igrom tima od početka do kraja, treba da nastavimo ovako i bićemo sigurno još bolji – rekao je Božidar Bandović.

Naredna pripremna utakmica na programu je u sredu, 24. januara, a Vošin protivnik je kiparski Onisilos. Termin odigravanja utakmice biće naknadno poznat.