Фудбалери Војводине пласирали су се у треће коло квалификације за Лигу конференције пошто су вечерас победили Паневежис резултатом 1:0.

Једини погодак постигао је Урош Кабић у надокнади времена.

У првом мечу пре седам дана, Воша је као гост  победила 1:0, па је укупним резултатом 2:0 прошла даље. Вошин ривал у наредној рунди биће аустријски ЛАСК.

Тренери су на терен извели следеће поставе:

Војводина: Н. Симић – Цуцин, Стевановић, Ковачевић, Деветак – Буснић (од 46. Топић), Максимовић – В. Симић, Бастајић (од 60. Новевски), Зукић (од 84. Кабић) – Човић (од 67. Мркаић).

Паневежис: Голас – Флоро, Да Силва, Јанушевскис, Переира – Козоронис, Елиошиус (од 67. Антавичиус) – Јанкаускас, Еливелто, Кружикас (од 84. Васкез) – Капнидис.

Војводина је прва припретила, већ у петом минуту, Човић је проиграо Симића на левом крилу, овај је вратио повратну у петерац, али је Јанушевскис у последњем тренутку уклизао и избио лопту у корнер. Војводина је наставила да напада, после нове акције по левој страни, Човић је са 18 метара упутио први ударац у оквир гола, голман Голас је био на месту.

Паневежис је први пут припретио у 22. минуту и био је веома близу вођству, након центаршута са десног бока, Елиошиус је остао сам на другој стативи, али је главом гађао за мало поред стативе. До одласка на одмор, Војводина је имала још једну солидну прилику, прво је шутирао Човић, на одбијену је налетео Буснић, али је са 18 метара послао лопту преко гола. Паневежис је још једно припретио, у 40. минуту покушај Флора са ивице шеснаестерца лако је ухватио Никола Симић.

Тек што је почело друго полувреме, после 30 секунди, Војводина је имала најбољи покушај, Симић је ушао и средину са леве стране и гађао први угао, голман Голас је одбио лопту у корнер. Већ у 50. минуту озбиљно је припретио гостујући тим, Кружикас је примио лопту на груди, израдио позицију у тестирао Симића, који је поново био сигуран.

У 52. минуту ново узбуђење пред голом Паневежиса, Цуцин је одлично прошао по боку, упутио оштар центаршут у петерац, голман Голас је интервенисао, а дефанзивац гостију избио лопту у корнер. У 62. минуту поново је Човић био у центру пажње, покушао је атрактивно после Цуциновог центаршута, но била је то тешка позиција да озбиљније угрози Голаса.

Након 65. минута Паневежис је кренуо у офанзиву, Козоронис и Кружикас су се опробали са дистанце, док је Воша претила из контри и у 71. минуту Зукић је остао сам на 10 метара, промашио је лопту и пропала је најбоља прилика да „стара дама“ поведе.

У последњих десет минута, Паневежис је пребацио тежиште игре на половину домаћина, Еливелто је упутио нови ударац са дистанце, поново је Симић је био сигуран. И у 88. минуту истакао се голман Војводине, Еливелто је опасно шутирао са 18 метара, Симић је одбио у корнер. Након удараца из угла нова опасност пред голом Војводине, лопта је завршила преко гола. У надокнади времена, играло се  пред голом Војводине, Јанкаускас је шутирао преко пречке, а потом је и Никола Симић задобио повреду колена у једном дуелу у петерцу, али је успео да настави меч.

У надокнади времена, Паневежис је имао три шансе у једном нападу, након корнера, али је потом у контри Урош Кабић вукао лопту преко 50 метара, а потом у стилу велемајстора боцнуо преко голмана за 1:0 и велику победу „старе даме“.

Воша ће наредног четвртка угостити аустријски ЛАСК у првом мечу трећег кола квалификација за  Лигу конференције.