Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u treće kolo kvalifikacije za Ligu konferencije pošto su večeras pobedili Panevežis rezultatom 1:0.

Jedini pogodak postigao je Uroš Kabić u nadoknadi vremena.

U prvom meču pre sedam dana, Voša je kao gost  pobedila 1:0, pa je ukupnim rezultatom 2:0 prošla dalje. Vošin rival u narednoj rundi biće austrijski LASK.

Treneri su na teren izveli sledeće postave:

Vojvodina: N. Simić – Cucin, Stevanović, Kovačević, Devetak – Busnić (od 46. Topić), Maksimović – V. Simić, Bastajić (od 60. Novevski), Zukić (od 84. Kabić) – Čović (od 67. Mrkaić).

Panevežis: Golas – Floro, Da Silva, Januševskis, Pereira – Kozoronis, Eliošius (od 67. Antavičius) – Jankauskas, Elivelto, Kružikas (od 84. Vaskez) – Kapnidis.

Vojvodina je prva pripretila, već u petom minutu, Čović je proigrao Simića na levom krilu, ovaj je vratio povratnu u peterac, ali je Januševskis u poslednjem trenutku uklizao i izbio loptu u korner. Vojvodina je nastavila da napada, posle nove akcije po levoj strani, Čović je sa 18 metara uputio prvi udarac u okvir gola, golman Golas je bio na mestu.

Panevežis je prvi put pripretio u 22. minutu i bio je veoma blizu vođstvu, nakon centaršuta sa desnog boka, Eliošius je ostao sam na drugoj stativi, ali je glavom gađao za malo pored stative. Do odlaska na odmor, Vojvodina je imala još jednu solidnu priliku, prvo je šutirao Čović, na odbijenu je naleteo Busnić, ali je sa 18 metara poslao loptu preko gola. Panevežis je još jedno pripretio, u 40. minutu pokušaj Flora sa ivice šesnaesterca lako je uhvatio Nikola Simić.

Tek što je počelo drugo poluvreme, posle 30 sekundi, Vojvodina je imala najbolji pokušaj, Simić je ušao i sredinu sa leve strane i gađao prvi ugao, golman Golas je odbio loptu u korner. Već u 50. minutu ozbiljno je pripretio gostujući tim, Kružikas je primio loptu na grudi, izradio poziciju u testirao Simića, koji je ponovo bio siguran.

U 52. minutu novo uzbuđenje pred golom Panevežisa, Cucin je odlično prošao po boku, uputio oštar centaršut u peterac, golman Golas je intervenisao, a defanzivac gostiju izbio loptu u korner. U 62. minutu ponovo je Čović bio u centru pažnje, pokušao je atraktivno posle Cucinovog centaršuta, no bila je to teška pozicija da ozbiljnije ugrozi Golasa.

Nakon 65. minuta Panevežis je krenuo u ofanzivu, Kozoronis i Kružikas su se oprobali sa distance, dok je Voša pretila iz kontri i u 71. minutu Zukić je ostao sam na 10 metara, promašio je loptu i propala je najbolja prilika da „stara dama“ povede.

U poslednjih deset minuta, Panevežis je prebacio težište igre na polovinu domaćina, Elivelto je uputio novi udarac sa distance, ponovo je Simić je bio siguran. I u 88. minutu istakao se golman Vojvodine, Elivelto je opasno šutirao sa 18 metara, Simić je odbio u korner. Nakon udaraca iz ugla nova opasnost pred golom Vojvodine, lopta je završila preko gola. U nadoknadi vremena, igralo se  pred golom Vojvodine, Jankauskas je šutirao preko prečke, a potom je i Nikola Simić zadobio povredu kolena u jednom duelu u petercu, ali je uspeo da nastavi meč.

U nadoknadi vremena, Panevežis je imao tri šanse u jednom napadu, nakon kornera, ali je potom u kontri Uroš Kabić vukao loptu preko 50 metara, a potom u stilu velemajstora bocnuo preko golmana za 1:0 i veliku pobedu „stare dame“.

Voša će narednog četvrtka ugostiti austrijski LASK u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za  Ligu konferencije.