Фудбалери Војводине победили су екипу Радника резултатом 3:0 у 12. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Кембел у осмом, Вукановић у 11, Милосављевић у 45. минуту.

Војводина: Царевић, Лазаревић, Росић, Црномарковић, Ђорђевић, Матеус Индио, Милосављевић (од 86. Кајевић), Радуловић (од 86. Јовановић), Зукић (од 68. Малбашић), Кембел (од 79. Николић), Вукановић (од 68. Ивановић).

Радник: Ранђеловић (од 18. Вукадиновић), Гашић (од 58. Кадијевић), Орешчанин, Врањанин, Томашевић, Јовић, Коцић, Хајдаревић, Митошевић (од 79. Енжи), Дуроњић (од 79. Милић), Богдановић (од 58. Бајић).

Воша је одлично отворила меч и брзо стигла до два гола предности. Већ у осмом минуту после прелепе акције, Вукановић је петом одложио до Радуловића чији је ударац зауставио Ранђеловић, али је на одбијену налетео Кембел и са петерца погодио мрежу.

У 11. минуту домаћи су дошли и до другог гола, Росић је главом проследио једну високу лопту, а Вукановић био бржи од голмана Ранђеловића и погодио за 2:0. У том дуелу, голман Ранђеловић је доживео повреду због које је морао да напусти терен после неколико минута.

Њега је заменио Вукадиновић који је био на висини задатка када је Радуловић у 21. минуту одлично гађао са дистанце. Из даљине је ударац опрабао и Кембел, у 28. минуту, поново право у руке Вукадиновића.

Уследио је нешто мирнији период игре без изразитих прилика, а онда је у надокнади првог дела Воша стигла и до трећег гола. Све је започео Ђорђевић са левог бока, одлично се снашао и проиграо Зукића који је преко главе асистирао Милосављевићу на другој стативи за 3:0.

Почетком другог полувремена темпо је мало опао, а прву шансу имала је Воша на истеку часа игре када је Вукановић увидео усамљеног Лазаревића на другој стативи, али десни бек „старе даме“ није најбоље захватио лопту.

Воша је наставила да контролише игру, држи ривала довољно далеко од опасне зоне, а Ранко Поповић је у 68. минуту одлучио да направи прве промене и освежи тим пошто су Малбашић и Ивановић заменили Зукићa и Вукановића, да би у финишу шансу добио и повратник после повреде Урош Николић, као и млади Лазар Јовановић и Асмир Кајевић у последњих пет минута.

Ипак, у последњих двадесетак минута није било изразитих прилика ни на једној страни, па је Воша уписала пети узастопни тријумф на свом „Карађорђу“.

У наредном колу Војводина у недељу 29. октобра од 16:30 гостује екипи Чукаричког.