Фудбалери Војводине пласирали су се у четвртфинале Купа пријатељства као првопласирани у својој групи, пошто  су данас победили и Слободу из Тузле резултатом 1:0.

Победу „старој дами“ донео је Бранислав Миланов евроголом у 33. минуту.

Након победе над Слободом из Ужица дан раније, Војводина је такмичење у групи завршила са максималних шест бодова и гол разликом 4:0, па ће у четвртфиналу, у петак, играти против екипе Жељезничара.

Војводина: Богуновић – Трнинић, Стојановић, Дробњак, Апостоловски (од 65. Николић), Миланов – Поповић, Пауновић (од 48. Станојевић) Абрамушић, Ивановић (од 63. Миловановић) – Павлица (од 46. Гагић).

Слобода: Пилаковић – Кузмић, Реџић, Пожегић, Берберовић, Махмуд, Хасановић, Табаковић, Хаџиавдић, Месић, Хубанић.

Војводина је прва припретила и то у седмом минуту, када је Ивановић искоса са десне стране, са седам метара погодио спољни део мреже.

Слобода је узвратила у 12. минуту када је Хаџиавдић примио лопту на груди између двојице штопера, али је његов недовољно снажан ударац завршио поред гола.

Воша је другу шансу имала у следећем нападу, у 13. минуту је по други пут покушао Ивановић, овај пут у оквир гола, али је сигуран био голман Пилаковић. Наставила је Воша да доминира, наредне две прилике имао је Павлица, а потом и Абрамушић главом, али је у сва три наврата лопта прошла за мало поред гола.

И онда у 20. минуту, најлепша акција Војводине, Трнинић је центрирао са десног бока, Ивановић је тукао главом, али се маестралном интервенцијом истакао голман Пилаковић.

Након десетак минута без прилика, у 33. минуту леви бек Војводине Бранислав Миланов постигао је вероватно најлепши погодак на турниру. Миланов је најпре одузео лопту на 40 метара од гола, потом је повукао и снажним ударцем са 20 метара од пречке савладао голмана Пилаковића на одушевљење својих саиграча и стручног штаба.

Темпо игре је знатно опао у другом полувремену, што показује и податак да је први ударац ка голу био тек у 54. минуту када се поново истакао голман Слободе. Одбрана Војводине, али и тактика тренера Кртолице по читавом терену, онемогућила је екипи из Тузле уопште и дође до опасне зоне пред голом Богуновића.

До краја није било прилика за промену резултата, па је Војводина заслужено уписала и други тријумф и заказала четвртфинални дуел са екипом Жељезничара, који је на програму у петак у 16 часова.