Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u četvrtfinale Kupa prijateljstva kao prvoplasirani u svojoj grupi, pošto  su danas pobedili i Slobodu iz Tuzle rezultatom 1:0.

Pobedu „staroj dami“ doneo je Branislav Milanov evrogolom u 33. minutu.

Nakon pobede nad Slobodom iz Užica dan ranije, Vojvodina je takmičenje u grupi završila sa maksimalnih šest bodova i gol razlikom 4:0, pa će u četvrtfinalu, u petak, igrati protiv ekipe Željezničara.

Vojvodina: Bogunović – Trninić, Stojanović, Drobnjak, Apostolovski (od 65. Nikolić), Milanov – Popović, Paunović (od 48. Stanojević) Abramušić, Ivanović (od 63. Milovanović) – Pavlica (od 46. Gagić).

Sloboda: Pilaković – Kuzmić, Redžić, Požegić, Berberović, Mahmud, Hasanović, Tabaković, Hadžiavdić, Mesić, Hubanić.

Vojvodina je prva pripretila i to u sedmom minutu, kada je Ivanović iskosa sa desne strane, sa sedam metara pogodio spoljni deo mreže.

Sloboda je uzvratila u 12. minutu kada je Hadžiavdić primio loptu na grudi između dvojice štopera, ali je njegov nedovoljno snažan udarac završio pored gola.

Voša je drugu šansu imala u sledećem napadu, u 13. minutu je po drugi put pokušao Ivanović, ovaj put u okvir gola, ali je siguran bio golman Pilaković. Nastavila je Voša da dominira, naredne dve prilike imao je Pavlica, a potom i Abramušić glavom, ali je u sva tri navrata lopta prošla za malo pored gola.

I onda u 20. minutu, najlepša akcija Vojvodine, Trninić je centrirao sa desnog boka, Ivanović je tukao glavom, ali se maestralnom intervencijom istakao golman Pilaković.

Nakon desetak minuta bez prilika, u 33. minutu levi bek Vojvodine Branislav Milanov postigao je verovatno najlepši pogodak na turniru. Milanov je najpre oduzeo loptu na 40 metara od gola, potom je povukao i snažnim udarcem sa 20 metara od prečke savladao golmana Pilakovića na oduševljenje svojih saigrača i stručnog štaba.

Tempo igre je znatno opao u drugom poluvremenu, što pokazuje i podatak da je prvi udarac ka golu bio tek u 54. minutu kada se ponovo istakao golman Slobode. Odbrana Vojvodine, ali i taktika trenera Krtolice po čitavom terenu, onemogućila je ekipi iz Tuzle uopšte i dođe do opasne zone pred golom Bogunovića.

Do kraja nije bilo prilika za promenu rezultata, pa je Vojvodina zasluženo upisala i drugi trijumf i zakazala četvrtfinalni duel sa ekipom Željezničara, koji je na programu u petak u 16 časova.