Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u finale Kupa prijateljstva pošto su danas pobedili ekipu Partizana rezultatom 3:1.

Voša je u potpunosti nadigrala svoje rivale i do pobede došla golovima Abadžije u 13, Popovića u 39. i Apostolovskog u 54. minutu iz penala.

Partizan: Mihajlović, Borović, Cimbaljević, Stjepanović, Nikolić Aćimović, Mirčetić, Petrušić, Aleksić, Trifunović, Petrović. Rezerve: Erić, Isailović, Krajinović, Tanasijević, Knežević, Ilić.

Vojvodina: Borak, Milanov, Hromiš, Popović, Pavić, Rustić, Tokin, Apostolovski, Paunović, Gagić, Abadžija. Rezerve: Bogunović, Trninić, Trkulja, Nikolić, Radaković, Kostadinović, Jokić.

Tim „stare dame“ odlično je otvorio meč, a u 13. minutu, Abadžija je pobegao po desnoj strani i pogodio suprotan ugao, po zemlji, za 1:0.

Partizan gotovo da nije stvorio nijednu ozbiljniju šansu u prvom poluvremenu, Vojvodina je delovalo odlično i u fazi odbrane.

Na startu drugog poluvremena, Popović je u 39. minutu iz slobodnog udarca pogodio za 2:0.

Sve je bilo gotovo u 54. minutu kada je Apostolovski pogodio iz penala za ogromnih 3:0. Prethodno je penal iznudio Jokić, koji je iskoristio lošu reakciju odbrane Partizana i iznudio najstrožu kaznu.

U 66. minutu Ilić je pobegao po levom boku i sa ivice peterca savladao Boraka za 3:1.

Voša će se u finalu u nedelju od 13 časova sastati sa ekipom zagrebačkog Dinama, koja je ranije danas ubedljivo savladala Crvenu zvezdu rezultatom 3:0.