Фудбалери Војводине стартовали су победом на Купу пријатељства пошто су савладали Слободу из Ужица резултатом 3:0 (1:0).

Стрелци за Војводину били  су Абрамушић у четвртом, Гагић у 56. и Абаџија у 64. минуту. Овим тријумфом Војводина се пласирала у четвртфинале, само ће сусрет са Слободом из Тузле у четвртак  одлучити са ким ће се састати у наредној рунди.

Војводина: Видаковић – Трнинић (од 65. Николић), Стојановић, Дробњак, Миланов – Поповић, Абаџија, Абрамушић (од 45. Апостоловски) – Станојевић, Гагић (од 61. Миловановић), Павлица.

Слобода: Марјановић – Савић, Марковић, Дивац, М. Дракшић – Тимотијевић, Јањић, Петровић – Б. Дракшић, Крсмановић, Лучић.

Војводина је кренула у офанзиву од првог  минута и већ у четвртом заслужено повела. Павлица је искористио лошу реакцију Ужичана, шутиирао је након соло продора, али је на одбијену лопту на петерцу покупио Абрамушић и погодио за 1:0.

Уследио је низ прилика за „стару даму“, Дробњак је погодио стативу са неких 18 метара, Гагић је шутирао у голмана Марјановића, потом се са дистанце опробао и Поповић, али је резултат остао непромењен.

Фудбалери  Слободе су први пут у казнени простор Воше стигли у 25. минуту, када је Лучић шутирао искоса са леве стране, али недовољно снажно и прецизно да би савладао Милана Видаковића.

У 29. минуту Слобода је имала стопостотну шансу да дође до изједначења, Лучић је украо лопту на средини и отворио контру, у наставку му се лопта одбила после Дробњаковог клизећег, али је потом његов ударац одлично одбранио Видаковић. И минут касније, Ужичани су имали трећу ситуацију предголом, након корнера, у шанси се нашао Јањић, лопта је отишла поред стативе.

Тек што је почело друго полувреме, Слобода је имала три шута у једном нападу. Видаковић је лоше испуцао лопту, Дракшић је правовремено проиграо Лучића, који је обишао голмана Воше и шутирао, његов ударац избијен је са гол линије, а у наставку је Дракшић погодио стативу, а потом Петровић шутирао преко пречке.

Уследио је нешто мирнији период игре, уз велику борбу на средини терена и без правих прилика, а онда је у 56. „стара дама“ решила питање победника. После лепог продора Пауновића по десној страни, на одбијену је налетео Михаило Ивановић, његов ударац одбранио је Марјановић, али није успео и Гагићев који је са пет метара лако погодио први угао за 2:0.

У 64. минуту Пауновић је маестрално спојио Абаџију са голом, али је овај из непосредне близине послао лопту далеко преко гола. Исти играчи били су актери и у следећем нападу, овај пут је Пауновић још лепше асистирао Абаџији коме није било тешко да са два метра постави коначних 3:0.

У наредном колу, Војводина се састаје са Слободом из Тузле, а тај меч на програму је у четвртак у 16 часова.