Fudbaleri Vojvodine startovali su pobedom na Kupu prijateljstva pošto su savladali Slobodu iz Užica rezultatom 3:0 (1:0).

Strelci za Vojvodinu bili  su Abramušić u četvrtom, Gagić u 56. i Abadžija u 64. minutu. Ovim trijumfom Vojvodina se plasirala u četvrtfinale, samo će susret sa Slobodom iz Tuzle u četvrtak  odlučiti sa kim će se sastati u narednoj rundi.

Vojvodina: Vidaković – Trninić (od 65. Nikolić), Stojanović, Drobnjak, Milanov – Popović, Abadžija, Abramušić (od 45. Apostolovski) – Stanojević, Gagić (od 61. Milovanović), Pavlica.

Sloboda: Marjanović – Savić, Marković, Divac, M. Drakšić – Timotijević, Janjić, Petrović – B. Drakšić, Krsmanović, Lučić.

Vojvodina je krenula u ofanzivu od prvog  minuta i već u četvrtom zasluženo povela. Pavlica je iskoristio lošu reakciju Užičana, šutiirao je nakon solo prodora, ali je na odbijenu loptu na petercu pokupio Abramušić i pogodio za 1:0.

Usledio je niz prilika za „staru damu“, Drobnjak je pogodio stativu sa nekih 18 metara, Gagić je šutirao u golmana Marjanovića, potom se sa distance oprobao i Popović, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Fudbaleri  Slobode su prvi put u kazneni prostor Voše stigli u 25. minutu, kada je Lučić šutirao iskosa sa leve strane, ali nedovoljno snažno i precizno da bi savladao Milana Vidakovića.

U 29. minutu Sloboda je imala stopostotnu šansu da dođe do izjednačenja, Lučić je ukrao loptu na sredini i otvorio kontru, u nastavku mu se lopta odbila posle Drobnjakovog klizećeg, ali je potom njegov udarac odlično odbranio Vidaković. I minut kasnije, Užičani su imali treću situaciju predgolom, nakon kornera, u šansi se našao Janjić, lopta je otišla pored stative.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Sloboda je imala tri šuta u jednom napadu. Vidaković je loše ispucao loptu, Drakšić je pravovremeno proigrao Lučića, koji je obišao golmana Voše i šutirao, njegov udarac izbijen je sa gol linije, a u nastavku je Drakšić pogodio stativu, a potom Petrović šutirao preko prečke.

Usledio je nešto mirniji period igre, uz veliku borbu na sredini terena i bez pravih prilika, a onda je u 56. „stara dama“ rešila pitanje pobednika. Posle lepog prodora Paunovića po desnoj strani, na odbijenu je naleteo Mihailo Ivanović, njegov udarac odbranio je Marjanović, ali nije uspeo i Gagićev koji je sa pet metara lako pogodio prvi ugao za 2:0.

U 64. minutu Paunović je maestralno spojio Abadžiju sa golom, ali je ovaj iz neposredne blizine poslao loptu daleko preko gola. Isti igrači bili su akteri i u sledećem napadu, ovaj put je Paunović još lepše asistirao Abadžiji kome nije bilo teško da sa dva metra postavi konačnih 3:0.

U narednom kolu, Vojvodina se sastaje sa Slobodom iz Tuzle, a taj meč na programu je u četvrtak u 16 časova.