Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima ekipu Radničkog rezultatom 1:0 u 19. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Jedini pogodak na „Čairu“ postigao je Mateus Indio u 49. minutu.

Radnički: Rosić, Bakić, Belaković, Ilić (od 61. Ivelja), Jovanović (od 61. Cvetković), Mesarović, Pejović, Petrov, Petrović, Vojnović, Jamkam.

Vojvodina: Carević, Lazarević (od 90. Bjeković), Rosić, Crnomarković, Giorbelidze, Milosavljević, Mateus Indio, Radulović (od 90. Ivanović), Zukić (od 61. Nikolić), Malbašić (od 61. Kembel), Vukanović (od 82. Vukić).

Voša je prvu ozbiljnu akciju izvela u 18. minutu kada je Mateus sa leve strane uputio oštar centaršut na peterac, ali je lopta bila malo iza Vukanovića koji nije uspeo da je prihvati i pogodi mrežu.

U 23. minutu Voša je propustila kolosalnu priliku, Radulović je izveo prekid sa 40 metara, Rosić je gađao glavom, golman Radničkog  je odbranio, lopta je potom pala pravo ispred gol linije, ali Malbašić nije uspeo da je sprovede u mrežu.

Voša je nastavila da napada, a u 32. minutu Zukić se oslobodio čuvara, potom je posle lažnjaka sa 18 metara gađao gornji levi ugao, lopta je završila preko prečke, što je ujedno bila i poslednja šansa u prvom poluvremenu.

Voša je nastavila da napada i na startu drugog poluvremena i u 49. minutu zasluženo povela. Radulović je izveo prekid iskosa sa desne strane, a Mateuns Indio glavom pogodio prvi ugao za 0:1.

Radnički je prvi put ozbiljnije pripretio tek u 58. minutu kada je Petrov pobegao po levoj strani, uputio je oštar centaršut u peterac, ali je tamo na pravom mestu bio Giorbelidze koji je raščistio opasnu situaciju. Domaći su imali novu šansu dva minuta kasnije, Pejović je u želji da centrira sa levog boka pogodio prečku, Petrov je prihvatio odbitak i gađao prvi ugao, na mestu je bio Carević.

Usledio je nešto mirniji period bez mnogo prilika, a onda je u 82. minutu Uroš Nikolić prošao po levom boku i iskosa sa 10 metara šutirao preko prečke. Minut kasnije Radnički je bio najbliži golu, Pejović je sa distance gađao levi ugao, lopta je prohujala pored stative.

Do kraja meča, Voša je imala još jedan solidan pokušaj preko Kembela, ali promene rezultata nije bilo, pa je „stara dama“ upisala važne bodove u nastavku borbe za Evropu.

U narednom kolu Vojvodina u četvrtak od 19 časova gostuje ekipi Voždovca.