Фудбалери Војводине победили су у гостима екипу Партизана резултатом 3:2 у 33. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Сери у 38. у Зукић у 44. и Петровић у 90. минуту.

Екипе су наступиле у следећим саставима:

Партизан: Јовановић, Стојковић, Филиповић, Саничанин, Антић, Стјепановић (од 81. Овусу), Натхо, Kалулу, Захид (од 81. Баждар), Јанковић (од 53. Гох), Салдања (од 53. Николић).

Војводина: Царевић, Лазаревић, Црномарковић, Kораћ, Матеус, Петровић, Зукић, Радуловић (од 64. Ивановић), Савићевић, Сери, Вукановић.

Воша је одлично отворила меч и у размаку од петог до 10. минута створила је три солидне прилике. Прво је Сери прошао по левом боку и центрирао Вукановићу на главу, али је његов ударац зауставио Јовановић. Потом је поново Сери пробио по левом боку и шутирао у спољни део мреже, да би потом и Зукић гађао главом после центаршута са левог крила, али је Јовановић опет био на правом месту.

Али, Партизан је успео да поведе из прве прилике и уз доста среће. На истеку 18. минута, Захид је одиграо дупли пас са Натхом, а онда је желео да пошаље повратни пас, лопта је погодила Црномарковића и несрећно се одбила иза Царевићевих леђа.

И након примљеног гола, Воша је наставила да доминира, и у 31. минуту поново је створила опасност пред голом Партизана. Вукановић је центрирао са левог бока, Радуловић је са друге стативе послао лопту у срце шеснаестерца, а тамо је налетео Сери и погодио право у лице Аранђела Стојковића, који је овом интервенцијом можда и сачувао гол Јовановића.

Партизан је био близу другог гола у 37. минуту када је Калулу прошао по левом боку и на повратној пронашао Салдању, чији је ударац маестрално одбранио Царевић.

Само минут касније, Воша је заслужено дошла до гола, после лепе акције по десном боку, Зукић је центрирао, Јовановић је закаснио да интервенише, а на другој стативи је на правом месту Сери, који је само поставио ногу за 1:1.

Утакмица се у потпуности распламсала на обе стране, пошто је у 40. минуту Партизан имао нову велику шансу, после новог продора Калулуа по левом боку, после праве гужве у шеснаестерцу, на крају је Салдања шутирао поред стативе.

И онда, најлепши моменат од почетка, извео је Дејан Зукић, опет је Сери одрадио свој део после, прошао је и правовремено пронашао Зукића, који се наместио и послао лопту у саме рашље немоћног Јовановића за 1:2!

Партизан је успео да се врати у меч почетком другог полувремена, а у 57. минуту Стојковић је изједначио на 2:2. Николић, који је непосредно пре тога заменио Салдању, одложио је лопту до Стојковића који је утрчао по десној страни и погодио први угао за ново изједначење.

Само минут касније, Матеус Индио је постигао гол, али је судија Јовановић поништио његов погодак, пошто је фудбалер Војводине опасном игром фаулирао Антића.

Црно-бели су имали следећу шансу када је Захидов покушај лоба завршио поред стативе. Божидар Бандовић је одлучио да освежи напад, па је Ивановић заменио Радуловића, па је Вукановић играо више по десном боку.

Управо је у 68. минуту Вукановић био најближи голу, после нове уигране акције Војводине. Савићевић је грудима одложио до Вукановића чији је ударац са 20 метара зауставила пречка.

Партизан је опет узвратио, у 75. минуту Захид је петом одложио до Натха чији је ударац са ивице шеснаестерца завршио замало поред стативе, а онда је Воша у наредном нападу поново напала, Савићевићев снажан ударац главом је изблокирао Антић и лопта је завршила у корнеру. Након ударца из угла, Ивановић је био највиши у скоку и главом је послао лопту уз саму стативу за 2:3! Али, из ВАР собе је стигла сигнализација да је приликом лета лопте из корнера направљен фаул над Филиповићем, па је судија Јовановић поништио гол.

Воша је до краја желела да дође до сва три бода, Партизан је претио из контри, а из једне такве ситуације Баждар је шутирао поред стативе.

У последњим тренуцима утакмице, Војводина је дошла до заслужене победе, Вукановић је са левог бока одложио до Његоша Петровића који је са скоро 30 метара послао лопту уз саму стативу за 2:3!

У финишу утакмице није било промене резултата па је Војводина након ремија са Црвеном звездом, победила у Хумској, а у наредном колу у среду од 18 часова дочекују Чукарички.