Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima ekipu Partizana rezultatom 3:2 u 33. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Seri u 38. u Zukić u 44. i Petrović u 90. minutu.

Partizan: Jovanović, Stojković, Filipović, Saničanin, Antić, Stjepanović (od 81. Ovusu), Natho, Kalulu, Zahid (od 81. Baždar), Janković (od 53. Goh), Saldanja (od 53. Nikolić).

Vojvodina: Carević, Lazarević, Crnomarković, Korać, Mateus, Petrović, Zukić, Radulović (od 64. Ivanović), Savićević, Seri, Vukanović.

Voša je odlično otvorila meč i u razmaku od petog do 10. minuta stvorila je tri solidne prilike. Prvo je Seri prošao po levom boku i centrirao Vukanoviću na glavu, ali je njegov udarac zaustavio Jovanović. Potom je ponovo Seri probio po levom boku i šutirao u spoljni deo mreže, da bi potom i Zukić gađao glavom posle centaršuta sa levog krila, ali je Jovanović opet bio na pravom mestu.

Ali, Partizan je uspeo da povede iz prve prilike i uz dosta sreće. Na isteku 18. minuta, Zahid je odigrao dupli pas sa Nathom, a onda je želeo da pošalje povratni pas, lopta je pogodila Crnomarkovića i nesrećno se odbila iza Carevićevih leđa.

I nakon primljenog gola, Voša je nastavila da dominira, i u 31. minutu ponovo je stvorila opasnost pred golom Partizana. Vukanović je centrirao sa levog boka, Radulović je sa druge stative poslao loptu u srce šesnaesterca, a tamo je naleteo Seri i pogodio pravo u lice Aranđela Stojkovića, koji je ovom intervencijom možda i sačuvao gol Jovanovića.

Partizan je bio blizu drugog gola u 37. minutu kada je Kalulu prošao po levom boku i na povratnoj pronašao Saldanju, čiji je udarac maestralno odbranio Carević.

Samo minut kasnije, Voša je zasluženo došla do gola, posle lepe akcije po desnom boku, Zukić je centrirao, Jovanović je zakasnio da interveniše, a na drugoj stativi je na pravom mestu Seri, koji je samo postavio nogu za 1:1.

Utakmica se u potpunosti rasplamsala na obe strane, pošto je u 40. minutu Partizan imao novu veliku šansu, posle novog prodora Kalulua po levom boku, posle prave gužve u šesnaestercu, na kraju je Saldanja šutirao pored stative.

I onda, najlepši momenat od početka, izveo je Dejan Zukić, opet je Seri odradio svoj deo posle, prošao je i pravovremeno pronašao Zukića, koji se namestio i poslao loptu u same rašlje nemoćnog Jovanovića za 1:2!

Partizan je uspeo da se vrati u meč početkom drugog poluvremena, a u 57. minutu Stojković je izjednačio na 2:2. Nikolić, koji je neposredno pre toga zamenio Saldanju, odložio je loptu do Stojkovića koji je utrčao po desnoj strani i pogodio prvi ugao za novo izjednačenje.

Samo minut kasnije, Mateus Indio je postigao gol, ali je sudija Jovanović poništio njegov pogodak, pošto je fudbaler Vojvodine opasnom igrom faulirao Antića.

Crno-beli su imali sledeću šansu kada je Zahidov pokušaj loba završio pored stative. Božidar Bandović je odlučio da osveži napad, pa je Ivanović zamenio Radulovića, pa je Vukanović igrao više po desnom boku.

Upravo je u 68. minutu Vukanović bio najbliži golu, posle nove uigrane akcije Vojvodine. Savićević je grudima odložio do Vukanovića čiji je udarac sa 20 metara zaustavila prečka.

Partizan je opet uzvratio, u 75. minutu Zahid je petom odložio do Natha čiji je udarac sa ivice šesnaesterca završio zamalo pored stative, a onda je Voša u narednom napadu ponovo napala, Savićevićev snažan udarac glavom je izblokirao Antić i lopta je završila u korneru. Nakon udarca iz ugla, Ivanović je bio najviši u skoku i glavom je poslao loptu uz samu stativu za 2:3! Ali, iz VAR sobe je stigla signalizacija da je prilikom leta lopte iz kornera napravljen faul nad Filipovićem, pa je sudija Jovanović poništio gol.

Voša je do kraja želela da dođe do sva tri boda, Partizan je pretio iz kontri, a iz jedne takve situacije Baždar je šutirao pored stative.

U poslednjim trenucima utakmice, Vojvodina je došla do zaslužene pobede, Vukanović je sa levog boka odložio do Njegoša Petrovića koji je sa skoro 30 metara poslao loptu uz samu stativu za 2:3!

U finišu utakmice nije bilo promene rezultata pa je Vojvodina nakon remija sa Crvenom zvezdom, pobedila u Humskoj, a u narednom kolu u sredu od 18 časova dočekuju Čukarički.