Fudbaleri Vojvodine pobedili su kiparski Ahironas Onisilos rezultatom 5:1 u drugom prijateljskom meču na pripremama u Larnaci.

Strelci za Vojvodinu bili su Sukačev u 26, Ivanović u 50, Zukić u 63, Vukanović u 81. i Kembel u 87. minutu.

Trener Vojvodine Božidar Bandović na teren je izveo sledeći sastav:

Rosić (od 31. Carević (od 60. Borak)), Bjeković (od 60. Lazarević), Tanjga (od 60. Jeličić), Đorđević (od 60. Crnomarković), Sukačev (od 60. Bukinac), Petrović (od 60. Zukić), Milosavljević (od 60. Mateus Indio), Savićević (od 60. Radulović), Jovanović (od 60. Kembel), Kovačev (od 31. Vukčević (od 60. Nikolić)), Ivanović (od 60. Vukanović).

Voša je krenula ofanzivno od prvog minuta, prvi pokušaj sa ivice šesnaesterca imao je Jovanović, da bi potom posle kornera pripretio Ivanović, glavom pored stative.

Kiprani su poveli iz prve prilike, u 21. minutu posle greške na sredini tabele Nikos Kucalos je primio loptu i iskosa sa leve strane, sa 20 metara plasirao u dalji ugao.

Voša je uspela da izjednači pet minuta kasnije, kada se Sukačev namestio i sa nekih dvadesetak metara gađao donji levi ugao za 1:1.

Na isteku pola časa igre, Božidar Bandović je napravio prve izmene, Carević i Vukčević zamenili su Rosića i Kovačeva. Upravo je Vukčević obeležio kraj prvog poluvremena pošto je imao čak tri solidna pokušaja, ali je sva tri njegova udarca zaustavio golman

U 50. minutu Voša je izvela lepu akciju u kojoj je Savićević sjajno proigrao Ivanović koji je rutinski pogodio za 2:1.

Dva minuta kasnije Savićević je imao stopostotnu šansu, promašio je gol iz neposredne blizine. Na isteku časa igre, Božidar Bandović je opet promenio kompletnu postavu i odmah je Voša postigla treći pogodak.

U 63. minutu Zukić je izveo pravu majstoriju, primio je loptu od Nikolića i iskosa sa leve strane lobovao golmana za 3:1.

Deset minuta kasnije Voša je mogla i do četvrtog gola, kada je Vukanović gađao dalji ugao sa nekih 15 metara, ali se istakao golman Jurić.

Što nije uspeo u 71, jeste u 81. minutu, Voša je brzo izvela prekid sa 25 metara iskosa sa leve strane, a Vukanović je izašao sam na golmana i šutirao ispod njegove noge u dalji ugao za 4:1.

Na isteku 87. minuta Vojvodina je stigla i do petog gola, posle nove lepe akcije koju je realizovao Kembel, udarcem sa peterca u praznu mrežu, posle asistencije Nikolića.

Voša je upisala i drugu pobedu na pripremama na Kipru, a naredni rival u nedelju biće jermenski Ararat.

Istaknute trenutke sa utakmice možete pogledati OVDE.