Fudbaleri Vojvodine remizirali su u gostima sa ekipom Javora rezultatom 1:1 u 27. kolu Mocart Bet Super lige Srbije.

Jedini pogodak za Vojvodinu postigao je Uroš Nikolić u 39. minutu.

Javor: Manojlović, Ilić, Obradović, Gojković (od 71. Ratković), Bosić (od 46. Tanko), Kopitović, Miletić, Gigić, Dukure, Kembel, Adamović.

Vojvodina: Carević, Bjeković, Ljubisavljević, Traore, Lazarević, Zukić (od 82. Kabić), Topić, U. Nikolić (od 69. Busnić), Simić (od 82. Baraj), Čumić, N. Nikolić (od 18. Malbašić).

Prvu šansu na utakmici imao je domaći tim, u šestom minutu Kembel je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Carević odlično intervenisao.

Voša je uzvratila tri minuta kasnije kada je Lazarević poslao oštru loptu kroz peterac, Zukić nije uspeo dobro da je zahvati i ugrozi gol Manojlovića. Ubrzo nakon toga, trener Vojvodine Radoslav Batak bio je primoran da napravi prvu promenu, zbog povrede je morao da izađe Nemanja Nikolić, a zamenio ga je Filip Malbašić.

U 27. minutu Čumić je bio najbliži golu, primio je loptu na nekih 25 metara i stigao do ivice šesnaesterca i potom šutirao pored stative.

Voša je zasluženo povela u 39. minutu, Malbašić je šutirao iskosa sa desne strane, Obradović je na kratko intervenisao i odbio loptu pravo na nogu Uroša Nikolića koji je sa nekih 10 metara pogodio levi ugao za 0:1.

U drugom poluvremenu nije bilo mnogo izrazitih prilika, Vojvodina se usredsredila na odbranu svog gola, igrala je čvrsto i disciplinovano na sredini terena i nije dozvoljavala ozbiljnije prilaze opasnoj zoni pred golom Carevića.

Javor je najbolju šansu imao u 70. minutu kada je Gigić izdržao duel sa Ljubisavljevićem i šutirao sa nekih osam metara iskosa sa leve strane, ali je Carević odlično intervenisao.

U 77. minutu Javor je uspeo da izjednači, posle centaršuta Kembela sa desnog boka Gigić je prihvatio loptu ispred Traorea i pogodio suprotan ugao za 1:1.

Batak je potom pojačao ofanzivu, ušli su Baraj i Kabić i Voša je krenula odlučnije ka golu. U 83. minutu Malbašić je uputio opasan udarac sa distance, Manojlović je sačuvao gol Javora.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa je Vojvodina upisala novi remi pa je sada peta na tabeli sa 47 bodova.