Омладинци Војводине победили су екипу ОФК Вршца резултатом 5:3 (1:2), у првом колу Омладинске лиге Србије.

Пред око 100 гледалаца у ФЦ „Вујадин Бошков“, стрелци за госте су били Ивић у 33. и 36. и Фернандес у 58, док су голове за Вошу постигли Јањић у 38, Гагић у 50, Дробњак у 72. и Абаџија у 76. и 80. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Борак, Трнинић, Букинац (од 46. Хромиш), Поповић, Павић, Дробњак, Ковачев (од 46. Сукачев), Апостоловски, Гагић (од 70. Абаџија), Јањић (од 65. Стајки), Пауновић (од 86. Костадиновић).

ОФК Вршац: Узелац, Савић, Трњанац, Лунц, Кљачић (од 83. Рабијац), Секулић, Ивић, Јунгић, Меденица, Фернандес (од 88. Станисављев), Делић (54. Диксон).

Од почетка утакмице, Војводина је преузела иницијативу и пренела тежиште игре на половину гостију, док су се омладинци ОФК Вршца оријентисали углавном на контранападе. Прва прилика на мечу је виђена у 24. минуту, када је Гагић избио сам испред Узелца и шутирао, али је голман ОФК Вршца одбранио тај ударац.

Воша је нову шансу имала у 31. минуту, када је по десној страни поред двојице играча ОФК Вршца прошао Трнинић, ушао у шеснаестерац и додао лопту до Гагића, он ју је проследио на другу страну до Пауновића, који је шутирао из прве са петнаестак метара искоса, али је лопта отишла преко пречке. Само два минута касније, ОФК Вршац је дошао у вођство.

Ивић је прихватио лопту на двадесетак метара искоса од гола Војводине, ушао у шеснаестерац, а потом изузетно прецизним ударцем послао лопту уз даљу стативу голмана Борака.

Већ у 36. минуту, гости су дошли до другог поготка и то на практично идентичан начин. Поново је Ивић прихватио лопту на готово истом месту одакле је постигао први гол и још једним ударцем у даљи угао голмана Борака, али овога пута по земљи, удвостручио предност свог тима. Но, свега два минута касније, Воша је смањила резултат.

Апостоловски је послао лопту у шеснаестерац ОФК Вршца, где је до ње дошао Јањић и снажним ударцем са десетак метара затресао мрежу ривала.

У 47. минуту, Војводина је имала прилику да изједначи и то након што је Пауновић шутирао, Узелац одбранио, а потом је и Апостоловски упутио ударац, али је лопта прошла неколико центиметара поред стативе. Међутим, већ у 50. минуту, Вошини омладинци су поравнали резултат.

Пауновић је сјајно упутио лопту у празан простор у шеснаестерац ка Гагићу, који је дошао до ње и потом прецизним ударцем са десетак метара искоса савладао голмана Узелца.

Након што је успела да изједначи, Војводина је у наредним минутима имала још неколико добрих напада, али у 58. минуту, поново је ОФК Вршац дошао у вођство. Диксон је послао пас у шеснаестерац Војводине ка Фернандесу, који је издржао дуел са Павићем, а потом рутински савладао Борака.

У 71. минуту, из слободног ударца са око 23-24 метра је добро шутирао Сукачев, али је одлично одбранио Узелац. Међутим, само минут касније, црвено-бели су поново дошли до изједначења.

Након центаршута у петерац ОФК Вршца, неколико играча је покушало да главом дође до лопте, а најбоље се снашао Дробњак, који је успео да је пошаље у мрежу, да би у 76. минуту дошло до потпуног преокрета.

Пауновић је одлично прошао по десној страни, а потом одиграо повратни пас до Абаџије, који је са три-четири метра послао лопту иза леђа голмана Узелца.

Само два минута касније, Воша је могла до новог поготка и то након што је Стајки послао пас ка Хромишу, који је шутирао са око седам-осам метара искоса, али је Узелац одбранио. Ипак, у 80. минуту, Војводина је дошла и до петог поготка.

Абаџија је прихватио лопту на десетак метара искоса од гола ОФК Вршца, а потом се изборио за позицију за шут и прецизним ударцем у даљи угао повисио предност црвено-белих.

До краја меча, играло се отворено на обе стране, али промене резултата више није било, па су тако Вошини омладинци нову сезону у Омладинској лиги Србије отворили победом.