Omladinci Vojvodine pobedili su ekipu Novog Pazara rezultatom 5:1 (1:0), u trećem kolu Omladinske lige Srbije.

Pred oko 50 gledalaca u FC „Vujadin Boškov“, strelci za Vošu su bili Popović u 16. (p), Kovačev u 50, Drobnjak u 73, Abadžija u 83. i Paunović u 90, dok je gol za goste postigao Ristović u 84. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Borak, Trninić, Bukinac (od 74. Hromiš), Popović (od 79. Pivaš), Pavić, Drobnjak, Kovačev (od 63. Stajki), Apostolovski (od 79. Kostadinović), Abadžija, Sukačev (od 63. Janjić), Paunović.

Novi Pazar: Kahrimanović, Marković (od 76. Hadžimujović), Bihorac, Jelić, Kurtanović, Koničanin, Vukadinović (od 46. Demirović), Vasković (od 60. Ademi), Bandžović (od 24. Kolašinac), Ristović, Mekić (od 76. Milosavljević).

Vojvodina je do prednosti došla u 16. minutu i to nakon penala koji je sigurno realizovao Popović.

U 19. minutu, sa petnaestak metara iskosa je opasno šutirao Paunović, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative. Nakon kornera u 42. minutu, Popović je mogao da postigne svoj drugi gol na meču, ali je sa oko sedam-osam metara iskosa pogodio spoljni deo mreže.

Međutim, u 50. minutu, crveno-beli su ipak udvostručili vođstvo. Paunović se sjajno izborio za loptu uz samu gol-aut liniju i odigrao povratni pas do Abadžije, koji je šutirao, golman Kahrimanović je odbranio, ali je do lopte potom došao Kovačev i sa oko šest-sedam metara je poslao u mrežu.

U 63. minutu, Voša je imala odličnu priliku i to nakon što je poslao odličan dubinski lob pas ka Sukačevu, koji je pobegao odbrani Novog Pazara, prihvatio loptu i izašao sam ispred Kahrimanovića, ali je šutirao pored gola. Na drugoj strani, u 66. minutu, sa oko 22-23 metra iskosa je šutirao Ademi, ali je Borak odbranio, da bi u 73. minutu Vojvodina došla i do trećeg pogotka.

Sa leve strane, odlično je centrirao Bukinac, a na pravom mestu se našao Drobnjak i glavom savladao golmana Kahrimanovića.

U 83. minutu, već je bilo 4:0 za Vojvodinu i to nakon sjajne akcije koja je završena pasom Hromiša do Abadžije, koji je lako sa dva metra pogodio protivničku mrežu.

Ipak, samo minut kasnije, Ristović je iskoristio neopreznost Pavića u odbrani, oduzeo mu loptu ispred Vošinog šesnaesterca i potom savladao istrčalog golmana Boraka.

U 89. minutu, Ristović je glavom odlično prosledio loptu do Ademija, koji je uputio volej udarac sa oko 18 metara, ali je odlično odbranio Borak. Već u narednom napadu, još bolju priliku je imao Jelić, koji nije iskoristio dobar centaršut sa desne strane, s obzirom na to da je sa svega tri-četiri metra promašio čitav gol, a kazna je stigla samo minut kasnije.

Paunović je prošao po levoj strani, ušao u šesnaesterac i potom preciznim udarcem postigao peti gol za Vošu.

To je ujedno bila poslednja šansa na utakmici, pa je Vojvodina tako zadržala maksimalan učinak i posle tri kola ima svih devet bodova.