Омладинци Војводине победили су екипу Бродарца резултатом 2:1 (1:0), у петом колу Омладинске лиге Србије.

Пред око 100 гледалаца у ФЦ „Вујадин Бошков“, стрелци за Вошу били су Јеленковић у четвртом и Абаџија у 48, док је гол за Бродарац постигао Атанасијевић у 68. минуту (п).

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Борак, Трнинић, Букинац, Поповић, Дробњак, Ковачев (од 81. Стајки), Апостоловски (од 63. Пиваш), Абаџија (од 90. Костадиновић), Пауновић, Јеленковић, Сукачев (од 49. Јањић).

Бродарац: Ганић, Петковић, Џиновић (од 34. Милојевић), Вујетић, Лекић, Милошевић, Бојовић, Чворо (од 34. Чупић), Пепић (од 46. Атанасијевић), Ерић (од 69. Мулић), Јовићевић.

Воша је повела већ у четвртом минуту и то после сјајне акције. Након убачене лопте у шеснаестерац, Абаџија је упутио ударац, а Јеленковић, са око четири-пет метара, петом проследио лопту у мрежу.

Само два минута касније, Бродарац је могао да изједначи и то након што је Пепић добро проиграо Бојовића, који је шутирао са петнаестак метара искоса, али је лопта погодила стативу. У 14. минуту, до поготка је могла и Воша и то након што је Поповић послао одличан дубински пас ка Пауновићу, који је у шеснаестерцу проследио лопту ка Абаџији, он је шутирао, али је истрчали голман Ганић скренуо путању лопте у корнер.

Црвено-бели су нову шансу имали у 29. минуту, када је Сукачев одиграо добар пас у простор ка Пауновићу, који је шутирао са око седам-осам метара искоса, али је Ганић још једном одбранио. Међутим, на старту другог полувремена, тачније у 48. минуту, Воша је ипак удвостручила предност.

Ковачев је шутирао са око 20 метара, лопта је погодила стативу, али је до ње потом дошао Букинац и одиграо пас пред гол до Абаџије, који ју је без проблема послао у мрежу.

Већ у наредном минуту, после доброг соло продора, са десетак метара искоса је шутирао Апостоловски, али је лопта отишла неколико центиметара поред стативе. Исти играч је био у прилици и у 55. минуту, када је искористио добар центаршут са леве стране и шутирао са свега три метра, али је лопта погодила пречку.

На другој страни, Бродарац је узвратио у 59. минуту, када је са око 13-14 метара шутирао Атанасијевић, али је Борак одбранио. Већ у следећем нападу, још бољу прилику за госте је имао Чупић, који је шутирао неометан са око седам-осам метара искоса, али је лопта отишла неколико центиметара ван оквира гола.

У 64. минуту, слободан ударац за госте са око 18 метара је извео Атанасијевић и шутирао у даљи доњи угао Бораковог гола, али је чувар мреже црвено-белих одбранио, да би у 67. минуту, након једног дуела Бојовића и Поповића у шеснаестерцу Војводине, судија Давид Матић досудио пенал за Бродарац.

Једанаестерац је сигурно извео Атанасијевић и тако смањио резултат.

Само минут касније, Војводина је могла да поново стекне два гола предности, када је Абаџија шутирао са пет метара искоса, али је Ганић одбранио. На другој страни, у 83. минуту, Мулић је шутирао са ивице шеснаестерца, лопта је ишла у десни доњи угао Бораковог гола, али је Вошин чувар мреже још једном одлично одбранио.

До краја меча се играло врло отворено на обе стране, пошто је Бродарац покушавао да дође до изједначења, али је и Воша желела да својим трећим голом реши све дилеме око победника. Међутим, нове прилике су изостале, па су тако омладинци Војводине забележили своју четврту победу ове сезоне, чиме су, после петог кола, задржали прво место на табели.