Omladinci Vojvodine pobedili su ekipu Brodarca rezultatom 2:1 (1:0), u petom kolu Omladinske lige Srbije.

Pred oko 100 gledalaca u FC „Vujadin Boškov“, strelci za Vošu bili su Jelenković u četvrtom i Abadžija u 48, dok je gol za Brodarac postigao Atanasijević u 68. minutu (p).

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Borak, Trninić, Bukinac, Popović, Drobnjak, Kovačev (od 81. Stajki), Apostolovski (od 63. Pivaš), Abadžija (od 90. Kostadinović), Paunović, Jelenković, Sukačev (od 49. Janjić).

Brodarac: Ganić, Petković, Džinović (od 34. Milojević), Vujetić, Lekić, Milošević, Bojović, Čvoro (od 34. Čupić), Pepić (od 46. Atanasijević), Erić (od 69. Mulić), Jovićević.

Voša je povela već u četvrtom minutu i to posle sjajne akcije. Nakon ubačene lopte u šesnaesterac, Abadžija je uputio udarac, a Jelenković, sa oko četiri-pet metara, petom prosledio loptu u mrežu.

Samo dva minuta kasnije, Brodarac je mogao da izjednači i to nakon što je Pepić dobro proigrao Bojovića, koji je šutirao sa petnaestak metara iskosa, ali je lopta pogodila stativu. U 14. minutu, do pogotka je mogla i Voša i to nakon što je Popović poslao odličan dubinski pas ka Paunoviću, koji je u šesnaestercu prosledio loptu ka Abadžiji, on je šutirao, ali je istrčali golman Ganić skrenuo putanju lopte u korner.

Crveno-beli su novu šansu imali u 29. minutu, kada je Sukačev odigrao dobar pas u prostor ka Paunoviću, koji je šutirao sa oko sedam-osam metara iskosa, ali je Ganić još jednom odbranio. Međutim, na startu drugog poluvremena, tačnije u 48. minutu, Voša je ipak udvostručila prednost.

Kovačev je šutirao sa oko 20 metara, lopta je pogodila stativu, ali je do nje potom došao Bukinac i odigrao pas pred gol do Abadžije, koji ju je bez problema poslao u mrežu.

Već u narednom minutu, posle dobrog solo prodora, sa desetak metara iskosa je šutirao Apostolovski, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative. Isti igrač je bio u prilici i u 55. minutu, kada je iskoristio dobar centaršut sa leve strane i šutirao sa svega tri metra, ali je lopta pogodila prečku.

Na drugoj strani, Brodarac je uzvratio u 59. minutu, kada je sa oko 13-14 metara šutirao Atanasijević, ali je Borak odbranio. Već u sledećem napadu, još bolju priliku za goste je imao Čupić, koji je šutirao neometan sa oko sedam-osam metara iskosa, ali je lopta otišla nekoliko centimetara van okvira gola.

U 64. minutu, slobodan udarac za goste sa oko 18 metara je izveo Atanasijević i šutirao u dalji donji ugao Borakovog gola, ali je čuvar mreže crveno-belih odbranio, da bi u 67. minutu, nakon jednog duela Bojovića i Popovića u šesnaestercu Vojvodine, sudija David Matić dosudio penal za Brodarac.

Jedanaesterac je sigurno izveo Atanasijević i tako smanjio rezultat.

Samo minut kasnije, Vojvodina je mogla da ponovo stekne dva gola prednosti, kada je Abadžija šutirao sa pet metara iskosa, ali je Ganić odbranio. Na drugoj strani, u 83. minutu, Mulić je šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta je išla u desni donji ugao Borakovog gola, ali je Vošin čuvar mreže još jednom odlično odbranio.

Do kraja meča se igralo vrlo otvoreno na obe strane, pošto je Brodarac pokušavao da dođe do izjednačenja, ali je i Voša želela da svojim trećim golom reši sve dileme oko pobednika. Međutim, nove prilike su izostale, pa su tako omladinci Vojvodine zabeležili svoju četvrtu pobedu ove sezone, čime su, posle petog kola, zadržali prvo mesto na tabeli.