Omladinci Vojvodine pobedili su ekipu Crvene zvezde rezultatom 4:0 (2:0) u zaostaloj utakmici 10. kola Omladinske lige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Milošević u 14. i 20, Novevski u 65. i Paunović u 77. minutu.

Vojvodina: Borak, Trninić, Milanov, Apostolovski, Majstorović, Drobnjak, Novevski, Milošević, Ivanović, Abramušić, Tedić.

Crvena zvezda: Marinković, Goldin, Marić, Melentijević, Đermanović, Lečić, Pirgić, Stojanović, Teodorović, Branković, Bošković.

Već u prvom minutu došlo je do žestokog sudara između Novevskog i Marića u kom je gore prošao fudbaler Zvezde zbog čega je odmah morao da napusti teren.

Nakon kratkog prekida, Vojvodina je pritisnula goste na njihovoj polovini i stvorila niz prilika. Prvu je imao Milošević, koji je gađao glavom u prvi ugao, ali je Marinković paradom zaustavio njegov pokušaj. Golman Crvene zvezde je pravovremenim istrčavanjima sprečio još dve opasne prilike, ali ništa nije mogao u 14. minutu kada je Voša zasluženo povela. Milošević je bio na pravom mestu, sa nekih desetak metara iskosa sa desne strane pogodio je za 1:0.

Na isteku 20 minuta Voša je postigla novi pogodak, nakon nove akcije po desnoj strani, Milošević je primio loptu i preciznim udarcem savladao Marinkovića za 2:0.

Zvezda je prvi put pripretila u 35. minutu, Lečić je naleteo na odbijenu i šutirao sa 15 metara, ali je njegov udarac izblokiran, lopta je od defanzivca Voše prošla pored stative. Nakon kornera, Đermanović je imao novu šansu, ali je na mestu bio golman Voše Borak.

Do odlaska na odmor, Vojvodina je imala još jednu veliku priliku, Milošević je imao čistu poziciju da lobuje izletelog Marinkovića, ali je golman Zvezde uspeo da uhvati loptu i spreči ubedljivo vođstvo domaćih.

Zvezda je nešto bolje zaigrala u drugom poluvremenu, imala je nekoliko poluprilika, dok su igrači Vojvodine uglavnom čekali šansu iz kontri. Iz jedne takve situacije i lepe akcije, Ivanović je izašao sam na Marinkovića, ali je ponovo odličan bio golman Zvezde.

U 65. minutu Vojvodina je stigla do ubedljivog vođstva od 3:0. Tedić je ukrao loptu na sredini tabele izašao je sam na golmana, ali je nesebično proigrao Novevskog koji je lako pogodio prazan gol za 3:0. U 77. minutu rezervista Paunović je samo dva minuta nakon što je ušao izveo sjajnu solo akciju i pogodio za ogromnih 4:0.

Voša je do kraja sačuvala prednost i zasluženo pobedila velikog rivala za skok na treće mesto na tabeli Omladinske lige Srbije.