Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Spartaka rezultatom 2:0 (1:0), u prijateljskom meču odigranom u sklopu Vošinog porodičnog dana.

Pred oko 200 gledalaca u FC „Vujadin Boškov“ u Veterniku, strelci za Vošu bili su Baraj u 32. i Vukčević u 59. minutu (p).

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: N. Simić (od 66. Puškić) – Bjeković (od 46. Bogdanović), Jeličić (od 71. Bukinac), Ljubisavljević (od 46. Traore), Lazarević (od 46. Antonijević) – Milosavljević (od 60. Topić), Zukić (od 46. Busnić) – Baraj, U. Nikolić (od 46. V. Simić), Malbašić (od 60. Kovačev) – Vukčević (od 60. Miletić).

Spartak: Dubljanić, Bogićević, Rošević, Ostojić, Bugarin, Vitorović, Tošeski, Tumbasević, Stanić, Srećković, Todoroski. Igrali su još: Bursać, Bjelović, Moris, Vidović, Đurasović, Kolins, Videnović, Bureković.

Od početka utakmice, igralo se uglavnom na sredini terena, bez izrazitih šansu, a prvu pravu priliku na meču Vojvodina je pretvorila u vođstvo.

Korner za crveno-bele je izveo Uroš Nikolić i centrirao na drugu stativu, gde se odlično snašao Baraj i udarcem nogom sa tri-četiri metra iskosa prosledio loptu u mrežu.

U 59. minutu, dosuđen je penal za Vojvodinu. Malbašić je iskoristio kratak pas defanzivca Spartaka ka svom golmanu i dodao loptu do Veljka Simića, koji je oboren u šesnaestercu, pa je sudija Stefan Marinković pokazao na belu tačku.

Siguran izvođač penala je bio Vukčević, koji je tako povisio vođstvo „stare dame“.

U 73. minutu, Spartak je imao kontru „tri na dva“, Kolins je proigrao Todoroskog, koji je izašao sam ispred Puškića i šutirao sa sedam-osam metara iskosa, ali je lopta pogodila stativu.

Samo šest minuta kasnije, Kolins je i sam uputio udarac, ali je Puškić izbio loptu u korner.

To je ujedno bila poslednja prilika na meču, pa je tako utakmica završena rezultatom 2:0 u korist crveno-belih.