Fudbaleri Vojvodine izgubili su od jermenskog Ararata rezultatom 2:1 u trećoj kontrolnoj utakmici na pripremama u Larnaci.

Strelac za Vojvodinu bio je Norman Kembel u 28. minutu.

Božidar Bandović je na teren izveo sledeći sastav:

Rosić, Lazarević, Jeličić, Crnomarković, Bukinac, Zukić, Petrović, Radulović, Nikolić, Kembel, Vukanović.

Usled snažne kiše i vremenskih neprilika u Larnaci, prenos prvog poluvremena treće prijateljske utakmice Vojvodine tehnički je bilo nemoguće realizovati.

U tih prvih 45 minuta, Vojvodina je imala nekoliko prilika, najbolju je propustio Aleksa Vukanović, neposredno pre nego što je „stara dama“ povela.

U 28. minutu, Zukić je dodao loptu u prostor, a Kembel je prihvatio i pogodio za 1:0, što je bio i rezultat prvog poluvremena, koje je obeležio i sjajni golman Rosić sa četiri intervencije.

Trener Vojvodine Božidar Bandović na poluvremenu je napravio nekoliko promena, pa su u nastavku igrali: Carević, Sukačev, Tanjga, Đorđević, Giorbelidze, Milosavljević, Jovanović, Butraković, Kovačev, Malbašić, Ivanović.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Ararat je izjednačio. Carević je prvi pokušaj Jermena zaustavio, a drugi posle odbitka sa distance nije uspeo za 1:1.

U znatno podmlađenom sastavu, Vojvodina je u drugom poluvremenu teže dolazila do izglednih prilika, dok je Ararat bio opasniji i 15 minuta pre kraja došao je do preokreta kada je Duarte savladao Carevića za 1:2.

U poslednjim trenucima meča, Lazar Jovanović je lepo gađao iz slobodnog udarca, lopta je prošla tik iznad prečke.

U poslednjoj proveri na Kipru, Vojvodina se u sredu sastaje sa Čukaričkim, nakon čega sledi povratak u Novi Sad.

Izdvojene trenutke sa utakmice pogledajte OVDE.