Fudbaleri Vojvodine pobedili su sa ekipu Mure rezultatom 2:1 u poslednjem kontrolnom meču na pripremama u Sloveniji.

Strelci za Vošu bili su Andrija Radulović u trećem i Nikola Čumić u 84. minutu.

Mura: Mihelak, Cipot, Moris, Jurišić, Kuzmić, Maruško, Ouru, Kurtović, Šabanadžaj, Šarić, Maroša. Igrali su još: Zličić, Jovićević, Sadriu, Luka, Petković, Proleta, Šnjeravič.

Vojvodina: Carević, Lazarević (od 83. Petković), Busnić, Crnomarković, Antonijević (od 85. Bukinac), Zukić (od 90. Jovanović), Kajević (od 32. Milosavljević), Nikolić (od 60. Jeličić), Radulović (od 63, Ivanović), Čumić (od 85. Kabić), Malbašić (od 77. Baraj).

Voša je odlično otvorila meč i povela već u trećem minutu posle sjajne akcije koju je započeo Kajević, a nastavio Antonijević pravovremenom povratnom loptom na koju je naleteo Radulović i pogodio za 0:1.

Domaći tim je uzvratio u 12. minutu, nakon kornera sa desne strane, najviši u skoku na petercu bio je Cipot koji je glavom savladao Carevića za 1:1.

Mura je imala novu priliku u 15. minutu nakon novog kornera, Maroja je umalo kaznio Carevićevo izletanje sa linije, gađao je preko gola. Voša je odmah uvratila, u 17. minutu Kajević je ponovo odlično uposlio svog saigrača, ovaj put Malbašića koji je iskosa sa leve strane poslao loptu preko prečke.

Na isteku 22. minuta Voša je propustila stopostotnu priliku, Radulović je pobegao po desnoj strani i ušao u šesnaesterac, vratio do Malbašića čiji je udarac nogama odbranio golman Mure.

Slovenački tim je u 36. minutu imao ogromnu šansu za preokret, Šabanadžaj je pobegao odbrani Voše i izašao sam na Carevića, gađao prvi ugao, ali je golman „stare dame“ odlično pročitao njegovu nameru. Dva minuta kasnije Voša je imala takođe stopostotnu šansu, Malbašić je prihvatio poklon loptu od protivničkog defanzivca, ali je u poslednjem trenutku izblokiran.

Do odlaska na odmor, Voša je imala još dve odlične šanse, Radulović je centrirao sa levog boka, a Zukićev udarac glavom zaustavio Mihelak. U narednom napadu ponovo je Radulović bio asistent, ovaj put je lepo proigrao Čumića, ali je i njegov udarac zaustavio odlični golman Mure.

U poslednjim trenucima prvog dela, Mura je imala još jednu priliku, Carević je odbranio udarac Šarovića, a potom je odbitak i šut Kurtovića pred golom izblokirao Antonijević.

Prvu šansu u nastavku imao je domaći tim, Kurtović je iskosa sa leve strane gađao prvi ugao, ali je na mestu ponovo bio golman Carević. Usledio je nešto mirniji deo utakmice, a onda je u 62. minutu Jeličić pripretio nakon kornera, lopta je završila preko gola.

U 75. minutu Čumić je dobro prošao po levoj strani, gađao je prvi ugao i pogodio spoljni deo mreže, pa je rezultat ostao nepromenjen. Mura je uzvratila pet minuta kasnije, Jelovica je sa pet metara gađao pored stative.

U 84. minutu Voša je došla do novog vođstva, Baraj je proigrao Čumića, koji je odlično pobegao čuvarima i pogodio suprotan ugao sa nekih osam metara za 1:2.

Do kraja nije bilo promene rezultata, iako je Petković u poslednjem minutu propustio izglednu priliku, pa je Voša pobedom završila pripreme, nakon četiri remija i pred sutrašnji dolazak u Novi Sad.