Fudbaleri Vojvodine remizirali su sa ekipom Radničkog iz Niša rezultatom 0:0 u 35. kolu Super lige Srbije.

Treneri su na teren izveli sledeće sastave:

Vojvodina: Toroman – Stojković, Maksimović, Kovačević (od 46. Saničanin), Devetak – Miletić (od 64. Andrić), Topić – Novevski (od 79. Vukadinović), Simić (od 68. Gemović), Zukić – Mrkaić.

Radnički: Kojić – Stevanović, Bjelčić, Aksentijević, Kasalica, Kovačević, Pantelić (od 64. Petrović), Trifunović (od 58. Ćirković), Živković (od 52. Đuričin), Đuričković, Stanković.

Prvo poluvreme proteklo je bez mnogo prilika i praktično bez ijednog udarca u okvir gola. Vojvodina je prvi opasan udarac ka golu Kojića uputila tek u  finišu prvog dela igre kada je Zukić sa nekih 17 metara šutirao preko prečke.

S druge strane, Radnički je bio prilično bezopasan iz igre, a jedina opasna situacija pred golom Toromana bila je u 37. minutu kada je posle centaršuta Đuričkovića iz slobodnog udarca, lopta prohujala kroz peterac pored stative.

Inače, „stara dama“ je u prvom poluvremenu imala blažu inicijativu i nešto veći posed lopte, ali su ekipe uglavnom vodile borbu na sredini terena, daleko od opasnih zona po Toromana i Kojića.

Trener Nenad Lalatović na poluvremenu napravio je jednu promenu, pošto je Saničanin zamenio Kovačevića, a prvu priliku imali su gosti. U 48. minutu posle kontranapada Radničkog, Đuričković je proigrao Pantelića, koji je ušao u šesnaesterac i šutirao sa petnaestak metara iskosa, ali je lopta zakačila stativu i završila u gol autu.

Vojvodina je u nastavku počela ozbiljnije da preti, u 62. minutu, Simić je povukao kontru, proigrao Novevskog, ovaj je šutirao iskosa sa 15 metara, ali je golman Radničkog uspešno intervenisao. Samo dva minuta kasnije, prva stopostotna šansa za Vošu, Zukić je poslao pas pred šesnaesterac, Novevski se izborio za loptu u duelu sa defanzivcem protivnika, nakon čega je loptu pokupio Simić i šutirao sa petnaestak metara, ali preko gola. Odmah potom, izvršene su nove izmene u Voši Andrić je ušao umesto Miletića, ubrzo i Gemović umesto Simića, a u Radničkom Petrović umesto Pantelića.

Uzvratio je Radnički u 69. minutu, posle nove kontre, Kasalica je proigrao Đuričina, koji je šutirao iskosa sa petnaestak metara, ali je Toroman bio na pravom mestu. Usledio je period bez uzbuđenja, a onda je u 80. minutu Radnički ostao sa igračem manje. Đuričin je u duelu sa Topićem pokušao da simulira penal zbog čega je dobio drugi žuti karton i automatsko isključenje.

Domaći su pokušali da dođu do sva tri boda, Zukić je imao poslednju šansu, glavom je šutirao preko gola. U nadoknadi vremena crveni karton dobio je i trener Radničkog Aleksandar Stanković, pošto je nezadovoljan jednom sudijskom odlukom bacio flašicu na teren.

Vojvodina nije uspela da iskoristi brojčanu prednost, pa je ovim bodom i dalje na četvrtoj poziciji sa 67 bodova.