Fudbaleri Vojvodine i Spartaka remizirali su rezultatom 1:1 (0:1) u 37. kolu Super lige Srbije.

Vojvođanski derbi počeo je minutom ćutanja u čast Milana Kosanovića, sportskog direktora Vojvodine, koji je preminuo u četvrtak od posledica korona virusa.

Strelac jedinog pogotka za Vošu bio je Momčilo Mrkaić u 75. minutu, prethodno je Spartak poveo preko Tufegdžića u 13. minutu.

Ekipe su igrale u sledećim sastavima:

Vojvodina: N. Simić – Andrić (od 30. Đurić), Maksimović, Devetak, Đorđević – Topić, Stojković – Vukadinović, Čović, V. Simić – Mrkaić.

Spartak: Dujmović – Šimura, Ivančević, Tekijaški, Srećković, Vidaković (od 82. Jovanović), Dunđerski, Tufegdžić, Vidović, Bijelović, Furtula (od 76. Đurasović).

Od samog starta, obe ekipe počele su ofanzivno, a bolje se snašao Spartak. Gosti su imali prvu dobru priliku u trećem minutu, da bi Vojvodina uzvratila preko Vukadinovića koji je prošao po desno boku, vratio povratnu na peterac, ali je golman Dujmović uhvatio loptu ispred Simića.

U 13. minutu, gosti su poveli rezultatom 0:1, Tufegdžić je pobegao na desnom boku, zalomio Stojkovića i preciznim udarcem sa desetak metara pogodio desni ugao nemoćnog Simića.

Novi problem za Vojvodinu usledio je na isteku pola časa igre kada je Andrić doživeo povredu prilikom klizećeg starta, pa je Nenad Lalatović u igru morao da uvede Đorđa Đurića. Do odlaska na odmor, Vojvodina je pokušavala da pronađe put do gola, ali su pravi pokušaji izostali, dok je Spartak uzvratio još u dva navratak preko Tufegdžića, ali je na mestu bio Nikola Simić.

Prvu šansu u nastavku imali su gosti iz Subotice, posle kornera u 56. minutu Vidaković je glavom gađao, ali po sredini gola, pravo u Simića. Vojvodina je ponovo uzvratila po desnoj strani, preko Vukadinovića, čiji je centaršut ponovo presekao golman Dujković.

Nakon što je u 58. minutu Spartak imao novi ozbiljan pokušaj preko Srećkovića, čiji je udarac ponovo zaustavio Simić, Nenad Lalatović je odlučio da napravi ofanzivnu izmenu, Gemović je zamenio Čovića. Upravo je  Gemović imao i prvi udarac za „staru damu“, iz prvog kontakta sa loptom, sa dvadesetak metara sa leve strane pogodio je spoljni deo mreže.

Domaći su najbliži golu bili u 70. minutu kada je posle kornera Mrkaić gađao glavom, ali je stativa sačuvala Subotičane. Dva minuta kasnije došlo je do sporne situacije, Simić je šutirao, Šimura je zakačio loptu rukom, ali je sudija procenio da bek Spartaka nije imao izbora, odnosno da je morao da se osloni na ruku prilikom klizećeg starta.

Mnogo bolju igru u nastavku Vojvodina je krunisala u 75. minutu posle predivne akcije. Simić je proigrao Vukadinovića, koji je prošao po desnoj strani i vratio povratnu kroz peterac, a tamo je Mrkaić petom plasirao loptu iza leđa Dujmovića – 1:1.

Nakon postignutog pogotka, Vojvodina je nastavila da dominira, ali bez nekih ozbiljnijih akcija i šansi pred golom, a onda je ponovo proradila veza Simić-Vukadinović-Mrkaić. Simić je kao i kod gola, proigrao Vukadinovića na desnom boku, ovaj iz prve uputio oštar centaršut kroz peterac, a tamo je za malo zakasnio Mrkaić da donese preokret „staroj dami“.

To je ujedno bila i poslednja i verovatno najbolja šansa da Vojvodina dođe do pobede, pošto do kraja nije bilo promene rezultata.

U poslednjem kolu, Vojvodina formalno gostuje ekipi Proletera na „Karađorđu“, a taj meč na programu je u sredu od 18:30.