Фудбалери Војводине победили су екипу Новог Пазара резултатом 1:0 (0:0) у 29. колу Супер лиге Србије.

Једини погодак на мечу постигао је Момчило Мркаић у 67. минуту.

Тренери су на терен извели следеће саставе:

Војводина: Вуклиш – Андрић, Бралић, Максимовић, Деветак (од 46. Ђорђевић) – Дринчић, Стојковић (од 82. Ђурић) – Зукић (од 46. Мркаић), Симић (од 75. Новевски), Гемовић (од 90. Кабић) – Бојић.

Нови Пазар: Дробњак – Влајковић, Делимеђац, Исламовић (од 81. Никчевић), Аганспахић, Гигић (од 63. Драгутиновић), Стоиљковић (од 81. Маринковић), Пешукић, Сисе, Ковачевић, Којић.

Почело је жестоко на  обе стране, пошто је већ у трећем минуту Стојковић са преко 20 метара снажно шутирао, али је голман Новог Пазара био на правом месту. Само минут касније, гости су узвратили из контра напада, Аганспахић је изненада изашао сам на Вуклиша, који је успео да закачи лопту, која се потом од стативе одбила у корнер.

Гости су поново припретили у 12. минуту, Исламовић је шутирао са ивице шеснаестерца, срећом, његов покушај је изблокиран, па је лопта завршила замало поред стативе. Након корнера, Пазарци су имали и трећи ударац ка голу, овај пут је Вуклиш зауставио атрактиван покушај маказицама.

Војводина је преузела поново иницијативу и у 20. минуту је имала најбољу прилику, Гемовић је прошао и центрирао са левог бока, Зукић је са неколико метара покушао главом, али је шутирао право у голмана Дробњака. Убрзо су гости још једном припретили, Сисеов ударац са дистанце лако је зауставио Вуклиш, и након тога уследио је период без прилика, уз велику борбу на средини терена. У последњем минуту првог  дела игре, Пазарци су опет показали колико се брзо трансформишу из одбране у нападу, опет су имали опасну контру, али је изостао бољи завршни ударац са ивице шеснаестерца.

Ненад Лалатовић је на полувремену направио две измене, Ђорђевић и Мркаић су заменили Деветка и Зукића и те промене донеле су конкретнију и бржу игру у нападу. Мркаић је заузео позицију најистуренијег играча, док се Бојић повукао на позицију полушпица, а по боковима су нападали Симић и Гемовић. Управо је Гемовић имао прву велику прилику у наставку, после центаршута са десне стране, главом је  шутирао преко гола.

Нови Пазар је  прву шансу у наставку имао у 65. минуту и то веома опасну, када је Вуклиш био приморан да уклиза на петерцу испред гостујућег нападача. Казна је уследила само два минута касније, после акције по десној страни, Андрић је центрирао, а Мркаић је одлично проценио лет лопте и спретно главом са прве стативе пребацио истрчалог голмана Дробњака.

Мркаић је убрзо затражио и лекарску помоћ због повреде, али срећом вратио се у игру, а потом је Ненад Лалатовић направио још једну измену да освежи екипу, Симића је заменио Новевски. Поново је Лалатовић заротирао офанзивне позиције, сада је Гемовића пребацио на леви бок, а Новевски је заиграо по десној страни. Војводина је имала још једну опасну ситуацију пред голом гостију, изостао је само мало прецизнији повратни пас Ђорђевића, пошто је усамљен на петерцу био Мркаић.

Новопазарци су десет минута пре краја узвратили још једном опасном контром, након које се Драгутиновић нашао у доброј позицији са леве стране, међутим, голман Вуклиш је уписао још једну сигурну интервенцију.

До краја, Војводина је имала још једну прилику преко Гемовића, кога је потом у надокнади заменио млади Кабић.

Воша је сачувала предност и освојила важне бодове и сачувала треће место на табели са 60 бодова.