Fudbaleri Vojvodine plasirali su se u četvrtfinale Kupa prijateljstva pošto su danas pobedili Sarajevo rezultatom 3:1.

Strelci za Vojvodinu bili su Hromiš u prvom, Sukačev u 13. i Boškan u 40. minutu.

Vojvodina: Borak, Hromiš, Badnjar, Čutović, Pavić, Pivaš, Janjić, Sukačev, Kostadinović, Boškan.

Sarajevo: Mehić, Pramenković, Pločo, Hamzić, Tabaković, Kolenda, Šetkić, Jakupović, Ibrigašić, Ljukovac, Bašović.

Već u prvom minutu Vojvodina je povela, Sukačev je centrirao sa levog boka, a Hromiš je sjajno pogodio prvi ugao sa 15 metara za 1:0.

Fudbaleri Sarajeva uzvratili su samo dva minuta kasnije i to prelepim golom Ljukovca koji je sa ivice šesnaesterca spoljnim delom stopala pogodio gornji levi ugao za 1:1.

Voša je nastavila da napada i posle primljenog gola, a sledeću šansu imao je Sukačev koji je glavom sa peterca gađao pored stative.

Isti akteri kao kod prvog gola doneli su Voši novu prednost u 13. minutu. Hromiš je sada bio u ulozi asistenta, odlično je prošao po desnoj strani i vratio povratnu kroz peterac, a na drugoj stativi je loptu u mrežu poslao Sukačev.

Do odlaska na odmor, upravo je Sukačev imao još jednu priliku, nakon centaršuta sa desnog boka glavom je gađao zamalo preko gola. I onda, u poslednjim sekundama prvog poluvremena, Sukačev je upisao novu asistenciju, proigrao je Boškana koji je pobegao odbrani i ušao u šesnaesterac iskosa sa peterca pogodio za 3:1.

Voša je u nastavku čuvala prednost i nije dozvoljavala mnogo prilika, ali je onda na isteku 62. ekipa Sarajeva promašila penal, pošto je Ljukovac šutirao pored stative.

Izabranici Bore Filipovića do kraja su sačuvali prednost i tako obezbedili plasman u četvrtfinale kao drugoplasirani tim sa tri osvojena boda.