Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu TSC-a rezultatom 0:2 (0:0), u poslednjem kolu Super lige Srbije.

Pred oko 3.000 gledalaca na „TSC areni“, strelci za Vošu su bili Matić u 46. i Lazarević u 78. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

TSC: Filipović – Varga, Stojković, Tomanović, Stanojlović (od 53. Ratkov) – Vukić, Banjac, Antonić (od 76. Krsmanović), Stanojev (od 53. Mirčevski) – Petrović, Bočkaj (od 70. Milićević).

Vojvodina: Rockov – Bjeković, Jeličić, Kopitović, Devetak – Busnić, Miletić – Vukčević (od 56. Lazarević), Zukić (od 92. Abramušić), V. Simić (od 92. Ivanović) – Matić (od 69. Bastajić).

U prvom poluvremenu, viđena je ravnopravna igra dva tima, s tim da nijedna od ekipa nije uspela da stvori pravu priliku pred protivničkim golom. S obzirom na to da za Vojvodinu ova utakmica nije imala takmičarski značaj, a da je TSC-u samo pobeda davala šansu da izbori plasman u Evropu, domaći su očekivano bili nešto agilniji u napadu, ali su crveno-beli vrlo dobro stajali u defanzivi i u potpunosti su uspeli da zatvore sve prilaze mreži Emila Rockova.

Već u prvom minutu nastavka, Voša je povela i to sjajnom reakcijom Bojana Matića. Varga je odigrao povratnu loptu do Filipovića, koji je želeo da je ispuca, ali je Matić klizećim startom uspeo da ga izblokira i time pošalje loptu u mrežu.

Promena rezultata nije bitnije uticala na ono što se zbivalo na terenu, pošto je i dalje TSC imao blagu terensku inicijativu, ali bez ozbiljnih prilika za gol. Na drugoj strani, Voša je u 76. minutu mogla da udvostruči vođstvo, ali je lopta, nakon udarca Veljka Simića sa oko 18 metara, otišla nekoliko centimetara van okvira gola.

TSC je mogao da izjednači već u sledećem minutu, ali je, baš kao i prilikom šuta Veljka Simića, lopta završila nekoliko centimetara pored stative i prilikom udarca Stojkovića sa oko 22-23 metra. Praktično odmah u sledećem napadu, Vojvodina je ipak došla do drugog gola.

Sjajnu kontru su izveli crveno-beli, povukao ju je Bastajić i odigrao pas do Veljka Simića, koji je iz prve prosledio loptu na desnu stranu ka Lazareviću, a on je preciznim udarcem sa oko sedam-osam metara iskosa povisio vođstvo „stare dame“.

Do kraja meča, fudbaleri TSC-a su pokušavali da smanje rezultat i tako vrate neizvesnost u ovu utakmicu, ali su crveno-beli i dalje delovali vrlo sigurno u odbrani, pa su tako sezonu završili ostvarivši istorijsku prvu pobedu protiv tima iz Bačke Topole.