Протекла недеља протекла је у „дуплом“ колу, Михајло Нешковић и Ђорђе Пантелић са Инђијом, односно Лазар Стоисављевић са Радом, хватају последњи воз за опстанак, док је Кабел сачувао друго место на табели Прве лиге Србије.

Младост ГАТ наставила је своју доминацију са Стефаном Дражићем на голу, док је у Суперлиги Ирака пауза до 16. априла, па Богдан Младеновић није ни имао прилику да упише нови наступ.

Инђија: Михајло Нешковић и Ђорђе Пантелић

Фудбалери Инђије ремизирали су у Ужицу са екипом Златибора резултатом 2:2. Михајло Нешковић и Ђорђе Пантелић били су стартери у тиму Инђије. Нешковић је на терену првео 77, а Пантелић 60 минута. Двоструки стрелац за Инђију био је Небојша Бастајић.

Инђија је у другом мечу, у понедељак, победила Бачку на свом терену резултатом 1:0. Ђорђе Пантелић је одиграо 60 минута за победнички тим, док у саставу није било Михајла Нешковића.

Са четири освојена бода протекле недеље, Инђија је и даље 17. на табели, са три бода мање од Новог Пазара који је први изнад црте.

Рад: Лазар Стоисављевић

У првој утакмици протекле недеље фудбалери Рада победили су Војводину резултатом 2:0, али Лазар Стоисављевић није имао право наступа на овом мечу пошто је одрађивао суспензију због црвеног картона. Двоструки стрелац за Рад био је Андрија Калуђеровић.

Пет дана касније, Рад је уписао нови важан тријумф у борби за опстанак и то против директног ривала Новог Пазара. Рад је славио резултатом 3:2, головима Гојковића и Калуђеровића, те аутоголом Којића. Лазар Стоисављевић у игру ушао у 81. минуту.

Рад је сада са 36 освојених бодова на деоби 14. и 15. места, на граници зоне испадања.

Kабел: Никола Мирић, Ранко Пушкић, Вукашин Богдановић, Игор Јеличић

Фудбалери Кабела су у среду победили ОФК Жарково на свом стадиону резултатом 2:0 головима Филипа Обрадовића. Од четворице Вошиних играча на позајмици на терену је био само Игор Јеличић који је одиграо читав меч.

Четири дана касније, Кабел је у гостима ремизирао са Борцем резултатом 1:1, а стрелац јединог гола за госте био је Слободан Новаковић.

На овој утакмици такође се нашао само један позајмљени играч из Воше, Вукашин Богдановић је на терену провео првих 45 минута. Игор Јеличић је преседео меч на клупи, док Никола Мирић и Ранко Пушкић поново нису били у саставу.

Кабел је са ова четири освојена бода сачувао друго место на табели са бодом више од трећепласиране Колубаре.

Младост ГАТ: Стефан Дражић

Фудбалери Младости одиграли су најбољи меч овог пролећа, пошто су на свом стадиону победили Стари Град из Бачке Паланке резултатом 5:0. На голу победничког тима поново је био голман Стефан Дражић, који је успео да сачува своју мрежу.

Двоструки стрелац за Младост био је Каурин, док су по гол постигли Јелић, Ренић и Поповић.

Младост ГАТ је лидер на табели Српске лиге Војводина са 66 бодова, 12 више од првог пратиоца Вршца, који има 54.