Protekla nedelja protekla je u „duplom“ kolu, Mihajlo Nešković i Đorđe Pantelić sa Inđijom, odnosno Lazar Stoisavljević sa Radom, hvataju poslednji voz za opstanak, dok je Kabel sačuvao drugo mesto na tabeli Prve lige Srbije.

Mladost GAT nastavila je svoju dominaciju sa Stefanom Dražićem na golu, dok je u Superligi Iraka pauza do 16. aprila, pa Bogdan Mladenović nije ni imao priliku da upiše novi nastup.

Inđija: Mihajlo Nešković i Đorđe Pantelić

Fudbaleri Inđije remizirali su u Užicu sa ekipom Zlatibora rezultatom 2:2. Mihajlo Nešković i Đorđe Pantelić bili su starteri u timu Inđije. Nešković je na terenu prveo 77, a Pantelić 60 minuta. Dvostruki strelac za Inđiju bio je Nebojša Bastajić.

Inđija je u drugom meču, u ponedeljak, pobedila Bačku na svom terenu rezultatom 1:0. Đorđe Pantelić je odigrao 60 minuta za pobednički tim, dok u sastavu nije bilo Mihajla Neškovića.

Sa četiri osvojena boda protekle nedelje, Inđija je i dalje 17. na tabeli, sa tri boda manje od Novog Pazara koji je prvi iznad crte.

Rad: Lazar Stoisavljević

U prvoj utakmici protekle nedelje fudbaleri Rada pobedili su Vojvodinu rezultatom 2:0, ali Lazar Stoisavljević nije imao pravo nastupa na ovom meču pošto je odrađivao suspenziju zbog crvenog kartona. Dvostruki strelac za Rad bio je Andrija Kaluđerović.

Pet dana kasnije, Rad je upisao novi važan trijumf u borbi za opstanak i to protiv direktnog rivala Novog Pazara. Rad je slavio rezultatom 3:2, golovima Gojkovića i Kaluđerovića, te autogolom Kojića. Lazar Stoisavljević u igru ušao u 81. minutu.

Rad je sada sa 36 osvojenih bodova na deobi 14. i 15. mesta, na granici zone ispadanja.

Kabel: Nikola Mirić, Ranko Puškić, Vukašin Bogdanović, Igor Jeličić

Fudbaleri Kabela su u sredu pobedili OFK Žarkovo na svom stadionu rezultatom 2:0 golovima Filipa Obradovića. Od četvorice Vošinih igrača na pozajmici na terenu je bio samo Igor Jeličić koji je odigrao čitav meč.

Četiri dana kasnije, Kabel je u gostima remizirao sa Borcem rezultatom 1:1, a strelac jedinog gola za goste bio je Slobodan Novaković.

Na ovoj utakmici takođe se našao samo jedan pozajmljeni igrač iz Voše, Vukašin Bogdanović je na terenu proveo prvih 45 minuta. Igor Jeličić je presedeo meč na klupi, dok Nikola Mirić i Ranko Puškić ponovo nisu bili u sastavu.

Kabel je sa ova četiri osvojena boda sačuvao drugo mesto na tabeli sa bodom više od trećeplasirane Kolubare.

Mladost GAT: Stefan Dražić

Fudbaleri Mladosti odigrali su najbolji meč ovog proleća, pošto su na svom stadionu pobedili Stari Grad iz Bačke Palanke rezultatom 5:0. Na golu pobedničkog tima ponovo je bio golman Stefan Dražić, koji je uspeo da sačuva svoju mrežu.

Dvostruki strelac za Mladost bio je Kaurin, dok su po gol postigli Jelić, Renić i Popović.

Mladost GAT je lider na tabeli Srpske lige Vojvodina sa 66 bodova, 12 više od prvog pratioca Vršca, koji ima 54.