Фудбалери Војводине победили су екипу РФК Нови Сад 1921 резултатом 4:0 (2:0), у 36. колу Омладинске лиге Србије.

У мечу који је одигран без присуства гледалаца у ФЦ „Вујадин Бошков“, стрелци за Вошу били су Кљајић у 11, Новевски у 45, Луковић у 66. и Милетић у 75. минуту.

Екипе су наступиле у саставима:

Војводина: Зувић, Луковић, Кљајић, Богдановић, Благојевић, Ђуровић (од 62. Радмиловић), Ивановић (од 46. Станојевић), Кабић (од 52. Мартинкевич), Милетић (од 77. Пиргић), Павлица (од 69. Пантић), Новевски.

РФК Нови Сад 1921: Завиш, Костић, Врањеш (од 69. Мишчевић), Вулић, Петровић, Панић, Кантарђић (од 69. Зекић), Панков (од 46. Кулпинац), Новаковић, Полић, Јањић.

Пред почетак утакмице, одржан је минут ћутања у знак почасти недавно преминулом спортском директору ФК Војводина Милану Косановићу, а играчи оба тима и судије су на терен изашли носећи паролу на којој је писало: „Шампиони не умиру никад! Вечна ти слава и хвала, Косане“.

Када је утакмица почела, Воша је преузела иницијативу и повела већ у 11. минуту након доброг напада по десној страни, када је Кљајић искористио употребљив пас Новевског, нашао се на правом месту на другој стативи и са два-три метра сигурно спровео лопту у мрежу.

Нови Сад је покушао да узврати два минута касније, када је Панков добро прошао по десној страни и упутио оштар пас пред гол Војводине, одакле је Јањић покушао да савлада Зувића, али је чувар мреже црвено-белих одбранио његов ударац. На другој страни, Војводина је у 21. минуту имала нову добру прилику. После лепог продора Кабића и центаршута Ивановића, Луковић је упутио ударац главом са око три-четири метра искоса, али је Завиш одбранио.

У 26. минуту, црвено-бели су били у прилици и преко Павлице, који се дриблингом сјајно ослободио свог чувара и шутирао са око четири-пет метара искоса, али је лопта отишла неколико центиметара поред стативе. Само седам минута касније, Кабић је имао добар соло продор, а потом и шутирао, али је лопто отишла неколико центиметара преко пречке.

Гости су могли до изједначења у 41. минуту, када је, након центаршута из слободног ударца, Јањић упутио ударац главом, али је лопта погодила пречку гола Војводине. На другој страни, црвено-бели су у 45. минуту дошли до свог другог гола на мечу.

После дуплог паса са Павлицом, Кабић је центрирао ка Новевском, који је шутирао, голман Завиш је одбранио, али је Новевски потом из другог покушаја успео да удвостручи вођство „старе даме“.

Воша је у 51. минуту имала нову шансу за гол, пошто је, након корнера, Милетић упутио ударац главом са само два метра, али је лопта отишла неколико центиметара поред стативе.

У 65. минуту, добар ударац са око 22-23 метра је упутио Јањић, али је Зувић одбранио, а само минут касније, Војводина је дошла до свог трећег гола.

Луковић је упутио ударац по земљи са петнаестак метара искоса и послао лопту у доњи даљи угао голмана Завиша, а већ у 75. минуту, било је 4:0 за Војводину.

Новевски је ушао у шеснаестерац и одиграо пас до Милетића, који се одлично ослободио свог чувара, а онда прецизним ударцем са око 11-12 метара искоса повисио вођство свог тима.

Војводина је до новог поготка могла у 84. минуту, када је Мартинкевич добро истрчао контру, ушао у шеснаестерац и шутирао, али је лопта отишла неколико центиметара поред стативе.

То је уједно била последња прилика на утакмици, која је завршена убедљивим тријумфом црвено-белих.