Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu RFK Novi Sad 1921 rezultatom 4:0 (2:0), u 36. kolu Omladinske lige Srbije.

U meču koji je odigran bez prisustva gledalaca u FC „Vujadin Boškov“, strelci za Vošu bili su Kljajić u 11, Novevski u 45, Luković u 66. i Miletić u 75. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Zuvić, Luković, Kljajić, Bogdanović, Blagojević, Đurović (od 62. Radmilović), Ivanović (od 46. Stanojević), Kabić (od 52. Martinkevič), Miletić (od 77. Pirgić), Pavlica (od 69. Pantić), Novevski.

RFK Novi Sad 1921: Zaviš, Kostić, Vranješ (od 69. Miščević), Vulić, Petrović, Panić, Kantarđić (od 69. Zekić), Pankov (od 46. Kulpinac), Novaković, Polić, Janjić.

Pred početak utakmice, održan je minut ćutanja u znak počasti nedavno preminulom sportskom direktoru FK Vojvodina Milanu Kosanoviću, a igrači oba tima i sudije su na teren izašli noseći parolu na kojoj je pisalo: „Šampioni ne umiru nikad! Večna ti slava i hvala, Kosane“.

Kada je utakmica počela, Voša je preuzela inicijativu i povela već u 11. minutu nakon dobrog napada po desnoj strani, kada je Kljajić iskoristio upotrebljiv pas Novevskog, našao se na pravom mestu na drugoj stativi i sa dva-tri metra sigurno sproveo loptu u mrežu.

Novi Sad je pokušao da uzvrati dva minuta kasnije, kada je Pankov dobro prošao po desnoj strani i uputio oštar pas pred gol Vojvodine, odakle je Janjić pokušao da savlada Zuvića, ali je čuvar mreže crveno-belih odbranio njegov udarac. Na drugoj strani, Vojvodina je u 21. minutu imala novu dobru priliku. Posle lepog prodora Kabića i centaršuta Ivanovića, Luković je uputio udarac glavom sa oko tri-četiri metra iskosa, ali je Zaviš odbranio.

U 26. minutu, crveno-beli su bili u prilici i preko Pavlice, koji se driblingom sjajno oslobodio svog čuvara i šutirao sa oko četiri-pet metara iskosa, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative. Samo sedam minuta kasnije, Kabić je imao dobar solo prodor, a potom i šutirao, ali je lopto otišla nekoliko centimetara preko prečke.

Gosti su mogli do izjednačenja u 41. minutu, kada je, nakon centaršuta iz slobodnog udarca, Janjić uputio udarac glavom, ali je lopta pogodila prečku gola Vojvodine. Na drugoj strani, crveno-beli su u 45. minutu došli do svog drugog gola na meču.

Posle duplog pasa sa Pavlicom, Kabić je centrirao ka Novevskom, koji je šutirao, golman Zaviš je odbranio, ali je Novevski potom iz drugog pokušaja uspeo da udvostruči vođstvo „stare dame“.

Voša je u 51. minutu imala novu šansu za gol, pošto je, nakon kornera, Miletić uputio udarac glavom sa samo dva metra, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

U 65. minutu, dobar udarac sa oko 22-23 metra je uputio Janjić, ali je Zuvić odbranio, a samo minut kasnije, Vojvodina je došla do svog trećeg gola.

Luković je uputio udarac po zemlji sa petnaestak metara iskosa i poslao loptu u donji dalji ugao golmana Zaviša, a već u 75. minutu, bilo je 4:0 za Vojvodinu.

Novevski je ušao u šesnaesterac i odigrao pas do Miletića, koji se odlično oslobodio svog čuvara, a onda preciznim udarcem sa oko 11-12 metara iskosa povisio vođstvo svog tima.

Vojvodina je do novog pogotka mogla u 84. minutu, kada je Martinkevič dobro istrčao kontru, ušao u šesnaesterac i šutirao, ali je lopta otišla nekoliko centimetara pored stative.

To je ujedno bila poslednja prilika na utakmici, koja je završena ubedljivim trijumfom crveno-belih.