Fudbaleri Vojvodine poraženi su od ekipe Crvene zvezde rezultatom 1:2 (1:1), u derbiju sedmog kola Super lige Srbije.

Pred oko 9.000 gledalaca na „Karađorđu“, strelci za Beograđane bili su Pavkov u 25. i Garsija u 59, dok je strelac za Vošu bio Stojković u 36. minutu.

Ekipe su nastupile u sastavima:

Vojvodina: Rockov – Stojković, Veselinović, Saničanin, Devetak – Drinčić, Đurišić – Đuričin (od 70. Zukić), Bojić, Gemović (od 61. Nikolić) – Vinsent (od 80. Kokir).

Crvena zvezda: Borjan – Degenek, Pankov, Milunović, Žander – Jovančić, Gobeljić – Kanjas (od 93. Krstović), Garsija (od 67. Vulić), Vukanović (od 60. Simić) – Pavkov.

Pred početak utakmice, održan je minut ćutanja u znak počasti prema Jovanu Kovrliji, pomoćnom treneru Vojvodine iz šampionske sezone 1988/89, koji je preminuo pre nekoliko dana posle duge i teške bolesti.

Na početku utakmice, nešto konkretnija na terenu je bila Vojvodina, koja je imala veći posed lopte i češće bila na polovini rivala, ali nije uspevala da stvori pravu priliku pred protivničkim golom. Na drugoj strani, Crvena zvezda je iz svoje prve šanse došla do pogotka i to u 25. minutu.

Milunović je preneo loptu na polovinu Vojvodine i dodao je do Vukanovića, koji je sa leve strane uputio pas u peterac, a tamo je do lopte došao Pavkov i sa dva-tri metra je prosledio u mrežu.

Međutim, već u 36. minutu, Vojvodina je uspela da izjednači. Do lopte u šesnaestercu Crvene zvezde došao je Stojković i preciznim udarcem sa oko sedam-osam metara iskosa poslao je iza leđa golmana Borjana.

Samo četiri minuta kasnije, Beograđani su ponovo mogli da dođu u vođstvo. Korner za goste je izveo Garsija, Rockov je odbio loptu, ali je ona potom došla do Jovančića, koji je šutirao sa oko pet-šest metara. Međutim, lopta je otišla preko gola.

Na drugoj strani, Vojvodina je u 42. minutu imala odličnu priliku preko Gemovića, koji je uputio dobar volej-udarac sa oko sedam metara iskosa, ali je lopta prošla nekoliko centimetara pored stative. Već u sledećem minutu, u kontranapadu Crvene zvezde, Vukanović je sa leve strane odigrao odličan pas pred gol ka Garsiji, koji je šutirao iz prve, ali pravo u golmana Rockova.

U drugom poluvremenu, ponovo u trenutku kada se to najmanje očekivalo, Crvena zvezda je došla do nove prednosti i to u 59. minutu. Garsija je izveo korner, a loptu je izbio najpre Rockov, a potom i Drinčić, ali je ona ponovo došla do Garsije, koji je uputio sjajan volej-udarac i sa desetak metara iskosa doneo novo vođstvo svom timu.

Od tog trenutka, lopta je nešto više bila u posedu Crvene zvezde, ali su prave šanse izostale. Vojvodina je u nekoliko navrata bila u situacijama da ozbiljnije ugrozi gol rivala, ali je crveno-belima svaki put nedostajao dobar završni pas, pa je rezultat ostao nepromenjen, te je derbi sedmog kola Super lige Srbije završen pobedom tima iz Beograda.