Фудбалери Војводине ремизирали су са екипом украјинске Зорје резултатом 2:2 (1:1) у другом припремном мечу у Белеку.

Зорја је повела голом Комченовског у петом, изједначио је Зукић у 16. минуту, да би Вељко Симић преокренуо у 61. минуту, а коначних 2:2 поставио је Назарина у 77.

Екипе су наступиле у следећим саставима:

Војводина: Вуклиш – Бјековић, Бралић, Саничанин, Ђорђевић – Дринчић, Стојковић – Вукадиновић, Зукић, Гемовић – Мркаић.

Зорја: Васил – Вернидуб, Абу Хана, Фаворов, Јурченко, Назирна, Јеметс, Кочергин, Комченовски, Кабаев, Сајдаманеш.

Војводина је имала прву прилику на утакмици, већ у другом минуту преко Вукадиновића, али су Украјинци били ти који су постигли први погодак на мечу. У петом минуту, Комченовски је направио сјајан соло продор кроз средину, изненадио је одбрану Војводине и Саничанина и матирао Вуклиша за 0:1.

Погодак није пореметио тим Ненада Лалатовића, пошто су фудбалери „старе даме“ заиста добро отворили меч и деловали разиграно. Уследио је низ покушаја, Вукадиновићев ударац заиставио је голман Васил, али је у 16. минуту био немоћан. После лепе акције и центаршута Бјековића са десне стране, Гемовић је главом вратио са једне на другу стативу, а тамо је на правом месту Зукић који такође главом шаље лопту под пречку за 1:1.

Војводина је наставила да диктира темпо и да доминира, и следећу шансу имала је „стара дама“, међутим, Вукадиновић је замало закаснио после Стојковићевог центаршута са леве стране. У периоду од 30. минута до надокнаде првог дела игре, темпо је мало опао, тачније, изостала су узбуђења пред  оба гола. Ипак, онда је у последњим тренуцима првог полувремена, Гемовић снажно шутирао искоса са леве стране, али је голман Васил одбио његов ударац, потом је и одбрана  Зорје рашчистила ситуацију пред голом.

На полувремену резултат је остао непромењен, а поред примљеног гола, једина лоша вест је и повреда голмана Вуклиша, који је морао раније да изађе из игре, а заменио га је Никола Симић.  Уз ту измену на голу, на старту другог дела тренер Ненад Лалатовић је направио још неколико промена, пошто су ушли и Андрић, Деветак, Вељко Симић и Човић, а изашли су Саничанин, Бјековић, Зукић и Мркаић.

Воша је наставила са добром игром и у наставку, а у 57. минуту смо видели нову лепу акцију по левој страни, Ђорђевић је убацио лопту у петерац, али је поново добро реаговала одбрана украјинског тима.  Након тога, Лалатовић је направио још четири промене, изашли су Ђорђевић, Бралић Вукадиновић и Гемовић, а ушли су Новевски, Младеновић, Ђурић и Ковачевић.

По истеку сата игре, видели смо најлепшу акцију Војводине, Деветак је оштро центрирао са левог бока, Човић је маестрално одложио Симића, који неометано погађа за преокрет и вођство „старе даме“ – 2:1.  Након вођства, Војводина је у кратком периоду створила још неколико изгледних прилика.

У 64. минуту, Војводина је имала нову добру контру, Симић је прихватио лопту на средини терена, стуштио се ка голу, али су га сустигли одбрамбени играчи Зорје и заставили озбиљнију завршницу. Три минута касније, Војводина је имала још једну лепу прилику, после центаршута Симића са леве стране покушао је најпре Младеновић, а потом је и Човић пробао главом, лопта је била пребрза и није успео да је скрене у мрежу.

Најдуже на терену данас су остали Дринчић и Стојковић које су на терену 20 минута пре краја заменили Кабић и Милетић, а убрзо је украјински тим дошао до новог  изједначења. У 77. минуту, Назарина  је преварио голмана Симића из слободног ударца искоса са десне стране, са 22, 23 метра, пребацивши лопту преко живог зида у први угао – 2:2.

И после овог примљеног гола, Војводина је наставила да игра своју игру и да напада, у 82. минуту поново је Деветак пробио по левом боку, упутио је оштар центаршут у петерац, а у последњем моменту испред Човића је избио лопту дефанзивац Зорје.

Никола Симић се искупио за примљени гол, у 87. минуту је Зорја имала  најбољу шансу на утакмици, после акције са десне стране, нападач украјинског тима је остао сам на петерцу, али је голман Војводине одлично интервенисао.

Темпо игре је у финишу очекивано опао, промене резултата није било, па је Војводина забележила и други реми на припремама, након што је ремизирала и са турским Алтајем, пре три дана (1:1).