Фудбалери Војводине пласирали су се у полуфинале Купа Србије пошто су данас у гостима победили екипу Спартака резултатом 2:1 (0:0).

У мечу који је одигран без присуства публике, стрелци за „стару даму“ били су Човић у 59. и Бојић у 69. минуту, док је погодак за Спартак постигао Шимура у 62. минуту.

Тренери Владимир Буач и Ненад Лалатовић на терен су извели следеће саставе:

Спартак: Дујмовић, Шимура (од 81. Видаковић), Иванчевић (од 81. Бранковић), Текијашки, Срећковић, Дунђерски, Савковић, Туфегџић, Марчић, Видовић (од 41. Јовић), Фуртула (од 71. Бијеловић).

Војводина: Вуклиш – Андрић (од 42. Бјековић), Бралић, Саничанин, Ђорђевић – Дринчић, Стојковић – Бојић, Човић, Гемовић (од 79. Зукић) – Мркаић.

Домаћи су били нешто конкретнији у уводним минутима, а у два наврата су тражили пенал. Најпре је у шестом минуту Андрић био чвршћи у дуелу са Шимуром и ту није било материјала за најстрожу казну, а у 10. главни судија је показао на белу тачку мислећи да је Саничанин играо руком, али је поништио своју одлуку после асистенције боље постављеног помоћника.

Војводина је прву велику прилику имала у 25. минуту, када је Мркаић лепо одложио повратну за Дринчића који снажно шутира са 18 метара, али је голман Дујмовић ногама зауставио његов ударац.

Уследио је нешто мирнији период меча, без много прилика и уз велику борбу на средини терена. У 37. минуту дошло је до прекида меча, Андрић и Видовић су се сударили главама и завршили на трави, а након лекарске помоћи, обојица тренера одлучила су да их изведу из игре. Андрића је заменио Бјековић, док је левог бека Спартака Видовића заменио Јовић.

До одласка на одмор Спартак је имао још један покушај, са дистанце је шутирао Марчић, лопта је прошла поред стативе, па се на паузу отишло резултатом 0:0. Што се Андрића тиче, он је током полувремена већ превезен у болницу на ушивање због повреде главе.

Војводина је заиграла нешто боље у наставку и у 58. минуту дошла у вођство. После добре акције по десној страни, Мркаић је центрирао, одбрамбени играчи Спартака су избацили лопту, али је Човић примио и упутио фантастичан ударац са неких 25 метара за 0:1.

Ипак, предност Војводине трајала је свега три минута, а онда је Спартаку признат сумњив погодак. Шимура је из велике даљине погодио саме рашље, лопта се од пречке одбила на гол линију, али су судије процениле да је она завршила иза леђа Вуклиша. Играчи Војводине су жестоко протествовали, али судијска одлука остаје непромењена – 1:1.

Сумњив погодак Спартака није пореметио игру „старе даме“, пошто је после пет минута Човић имао нову прилику, а потом је у 69. Бојић донео нову предност Војводини. Он је добро испратио једну дугу лопту, искористио је лошу реакцију Текијашког, украо му лопту и маестрално лобовао голмана Дујмовића за 1:2.

Након новог вођства, тим Ненада Лалатовића је затворио прилазе голу, ушао је Зукић уместо Гемовића, пре тога  је и Симић заменио Мркаића. Тренер Суботичана кренуо је на  све или ништа, десетак минута пре краја увео је Видаковића и Бранковића уместо  Шимуре и Иванчевића.

До краја, Саничанин је рашчистио једну опасну ситуацију после прекида, „стара дама“ је успела да сачува предност и заслужено се пласирала у полуфинале Купа Србије.