Фудбалери Војводине победили су на свом стадиону екипу Младости резултатом 3:1 (2:0) у 18. колу Супер лиге Србије.

Стрелци за Војводину били су Дејан Зукић у 31. из пенала и Миљан Вукадиновић у 32. и 77. минуту, док је за Младост погодио Јовановић у 67.

Војводина: Н. Симић – Јеличић, Копитовић, Ковачевић, Деветак – Буснић, Максимовић (од 81. Милетић) – Вукадиновић (од 81. Кабић), Зукић (од 59. Бастајић), В. Симић – Човић (од 72. Мркаић).

Младост: Костић, Милошевић, Јовановић, Тумбасевић, Мићевић, Цветковић, Гордић, Хркаћ, Обрадовић, Бојовић, Даноски.

Пред почетак утакмице, председник Секције ветерана и члан прве шампионске генерације Војводине Васа Пушибрк је фудбалеру „старе даме“ Новици Максимовићу уручио урамљен црвено-бели дрес са бројем 100 на леђима, с обзиром на то да је Максимовић на недавној утакмици против Партизана постао 100. играч у историји клуба са најмање 100 одиграних утакмица за Вошу.

Подршку Воши на овом мечу пружили су и њени прослављени бивши играчи и некадашњи репрезентативци Милан Јовановић и Милош Красић, као и још један бивши играч Војводине Марко Јовановић, који су, у друштву председника клуба Драгољуба Самарџића, утакмицу гледали из свечане ложе стадиона „Карађорђе“.

Младост је кренула офанзивно и агресивно, али је прву шансу имала Војводина, Вукадиновић је у петом минуту са дистанце шутирао директно у голмана.

У 12. минуту Човић је гађао главом после центаршута Ковачевића, а онда је на истеку пола часа игре Воша заслужено повела. Мићевић је руком изблокирао Вукадиновићев ударац, а судија је показао на белу тачку. Сигуран извођач најстроже казне био је Дејан Зукић.

Тек што су кренули са центра, домаћи су направили грешку у одбрани, Вељко Симић је одлично пресекао лопту и правовремено проследио до Вукадиновића који је боцнуо преко голмана за 2:0.

Младост је први пут припретила у 37. минуту када је Мићевић са ивице шеснаестерца шутирао преко гола, да би у 43. Даноски пропустио стопостотну шансу, са десетак метара шутирао је поред стативе.

Младост је преузела иницијативу у другом полувремену, али је одбрана Војводине деловала веома добро у неколико ситуација. Одбрана „старе даме“ изблокирала је два, три солидна покушаја гостујуће екипе, али у 67. Младост је изједначила.

После уигране акције из слободног ударца, Јовановић је побегао поред живог зида и после асистенције Цветковића погодио даљи угао за 2:1.

Иако су наредни минути припали гостима, Војводина је у 77. минуту извела једну од лепших акција ове јесени за 3:1. Симић је одиграо дупли пас са Мркаићем на половини терена, вукао лопту двадесетак метара, а потом узвратио пас до нападача Воше, који је несебично спојио Вукадиновића са празним голом за 3:1.

До краја није било озбиљнијих шанси, осим што је Симић зауставио Бојовићев ударац у надокнади, а потом се и на другој страни истакао Костић после покушаја Вељка Симића.

Војводина је сачувала предност и победила Младост други пут у размаку од пет дана, те је „стара  дама“ остала четврта са 29 освојених бодова.