Fudbaleri Vojvodine izgubili su od Crvene zvezde rezultatom 0:2 u zaostalom meču petog kola Mocart Bet Super lige Srbije.

Vojvodina: Carević – Bjeković, Vitas (od 30. Traore), Jeličić, Antonijević – Busnić (od 76. Topić), Miletić – U. Nikolić (od 76. Baraj), Simić, Čumić (od 76. Kabić) – N. Nikolić (od 87. Malbašić).

Crvena zvezda: Borjan – Eraković, Milunović, Dragović, Rodić (od 87. Azarov) – Kanga (od 87. Stanković), Mijailović – Bukari, Ivanić (od 72. Krstičić), Katai (od 72. Mustafa) – Pešić (od 79. Mitrović).

Obe ekipe u meč su ušle prilično oprezno, taktični organizovano, pa je to uticalo na manji broj prilika. Osim sporadičnih pokušaja Čumića i Antonijevića sa jedne i Kange sa druge strane, nije bilo ozbiljnijih pokušaja u prvoj četvrtini meča.

U 23. minutu Zvezda je izvela lepu akciju, Katai je tražio Pešića u šesnaestercu, ali je u pravom trenutku intervenisao Vitas. Ta intervencija bio je i poslednji potez štopera Vojvodine, koji je na isteku pola časa igre morao da napusti teren zbog povrede, a zamenio ga je Traore.

u 35. minutu gosti su imali najbolju šansu od početka utakmice, Pešić je pravovremeno odložio za Kataija koji je izbegao ofsajd i izašao sam na Carevića, golman Vojvodine je odlično intervenisao, što je bila i poslednja prilika u prvom poluvremenu.

Na startu drugog dela, igra se potpuno rasplamsala na obe strane. Vojvodina je bila najbliža pogotku u 48. minutu, Busnić je centrirao sa desnog boka, Uroš Nikolić je izbegao ofsajd i glavom gađao, ali je stativa sačuvala Crvenu zvezdu.

Zvezda je uzvratila samo minut kasnije, Kanga je šutirao sa distance, ali je Carević ponovo odlično intervenisao.

Ipak, golman Voše nije mogao ništa u 52. minutu kada je Pešić pogodio za 0:1. Eraković je centrirao sa desnog boka, a Pešić istrčao ispred Traorea i glavom pogodio za 0:1.

Voša se nije predavala, odmah je uzvratila, ponovo preko Nikolića, koji je ovaj put šutirao levom nogom iskosa sa desetak metara, pravo u Borjana. Dva minuta kasnije, Zvezda je imala novu šansu, Kanga je uhvatio volej sa 20 metara i šutirao preko gola.

Na isteku sata igre sudija je dosudio penal za Crvenu zvezdu. Posle kornera sa leve strane, Uroš Nikolić je nehotice igrao rukom, a sudija je dobio signal iz VAR sobe da proveri tu situaciju, nakon čega je i dosudio kazneni udarac. Odgovornost je preuzeo Kanga koji je pogodio desni ugao Carevića za 0:2.

U 65. minutu Nemanja Nikolić je petom stvorio šansu pred golom Zvezde, ali do lopte nisu uspeli da dođu Čumić i Uroš Nikolić, pošto je Kanta intervenisao u poslednjem trenutku.

Usledio je nešto mirniji period igre u odnosu na start drugog poluvremena, što je Milan Rastavac pokušao da promeni izmenama, pošto su u igru u 76. minutu ušli Topić, Kabić i Baraj umesto Busnića, Uroša Nikolića i Čumića.

Do kraja utakmice, gosti su u 85. minutu imali šansu preko Mustafe, čiji je udarac glavom zaustavila odbrana Vojvodine, a potom je u nadoknadi Bukari šutirao sa 15 metara pored stative.

U narednom kolu Vojvodina gostuje Napretku u Kruševcu, a taj meč na programu je u ponedeljak od 20 časova.