Фудбалери Војводине нису успели да се пласирају у финале Купа Србије, пошто су данас на „Карађорђу“ изгубили од екипе Партизана резултатом 0:1 (0:1).

Стрелац јединог поготка био је Светозар Марковић у 11. минуту.

Тренери Ненад Лалатовић и Александар Станојевић на терен су извели следеће саставе:

Војводина: Вуклиш – Андрић, Бралић, Саничанин (од 85. Максимовић), Ђорђевић – Дринчић, Стојковић (од 85. Топић) – Бојић (од 68. Симић), Човић, Гемовић (од 46. Вукадиновић) – Мркаић.

Партизан: Стојковић – Миљковић, С. Марковић, Вујачић, Урошевић (од 63. Обрадовић) – Натхо (од 73. Јовић), Шћекић – Л. Марковић (од 63. Здјелар), Јојић, Асано – Холендер (од 85. Штулић).

Партизан је боље отворио меч, играо је агресивно на последњу линију Војводине и домаћима онемогућио да играју на противничкој половини. Прву шансу на утакмици имао је Натхо, везиста Партизана шутирао је са 30 метара, голману Вуклишу лопта је прошла кроз руке и завршила у корнеру. Партизан је повео пет минута касније, Натхо је фаулиран искоса са десне стране, иако су се домаћи фудбалери и стручни штаб нису сложили са таквом одлуком, Јојић је извео прекид, а Света Марковић главом погодио за 0:1.

Војводина је заиграла боље након примљеног гола и прву шансу имала у 15. минуту када је Саничанин главом гађао угао, али је лопта прошла поред стативе. Партизан је и наредне две прилике имао после Јојићевих прекида, у 26. минуту најпре је главом покушао Вујачић, а након корнера у истом минуту, Лазар Марковић је шутирао преко гола. До одласка на одмор, Војводина је успела да пребаци тежиште игре на половину Партизана, али су се гости добро и организовано бранили, праве шансе су изостале, па је резултат остао непромењен.

Тренер Војводине Ненад Лалатовић на полувремену је направио прву измену, Вукадиновић је заменио Гемовића и управо је он у 50. минуту одлично прошао по левом боку, вратио повратну кроз петерац, али је Стојковић спречио већу шансу. Партизан је у наставку први пут припретио у 55. минуту када је Асано проирао Марковића, а овај погодио спољни део мреже. Војводина је узвратила у следећем нападу, Човић је упутио први ударац, међутим, недовољно прецизан са 16 метара, а потом је са дистанце покушао и Стојковић.

На истеку часа игре Човић је имао најбољу шансу на утакмици, био је највиши у скоку после Дринчићевог корнера, али је Стојковић одлично одбранио његов покушај главом. Војводина је наставила да доминира, па је тренер Партизана Станојевић одлучио да уведе Ивана Обрадовића уместо Урошевића и Сашу Здјелара уместо Лазара Марковића, док је убрзо и Лалатовић одговорио новом офанзивном променом уласком Симића уместо Бојића. Партизан је после измена заиграо боље, а Јојић је у 76. минуту имао следећи опасан покушај из слободног ударца са 25 метара, лопта је прешла изнад пречке, а два минута касније опробао је и Шћекић, али је Вуклиш био на месту.

У 82. минуту Партизан је имао најбољу прилику у другом полувремену, најпре је покушао Јојић, а потом је на одбијену налетео Асано, али је лопта завршила поред стативе. Лалатовић је кренуо у финишу најавио тоталну офанзиву увођењем Максимовића и Топића уместо Саничанина и Стојковића, али су гости успели да сачувају мрежу и пласирају се у финале.