Fudbaleri Vojvodine remizirali su sa AEK-om iz Larnake rezultatom 0:0 u četvrtoj proveri „stare dame“ na pripremama u Sloveniji.

Vojvodina: Toroman, Bjeković (od 76. Petković) , Traore, Ljubisavljević (od 76. Tanjga), Bukinac, Miletić, Milosavljević (od 63. Jeličić), Kabić (od 56. Radulović), Vukčević (od 69. Kovačev), Baraj, Ivanović (od 76. Jovanović).

AEK: Lopez, Tomović, Ortiz, Faraj, Garsija, Milićević, Pons, Sančez, Stilanidis, Giurosko, Mamas. Od 64. minuta igrali su: Kasas, Ledes, Kapsis, Tričkovski, Gama, Englezu, Kaptum, Konstanti, Gonzales.

Voša je prva pripretila, u drugom minutu, Kabić je sa 18 metara šutirao preko gola, a uzvratio je Kabezali već u trećem, na mestu je bio Toroman.

U 19. minutu AEK je imao najbolju šansu, nakon centrašuta sa levog boka, Ortiz je sa peterca gađao preko gola.

U 28. minutu ponovo je pripretila Voša, Milosavljević je ukrao loptu kraj desne aut linije i proigrao Ivanovića koji je pokušao da prevari čuvara i pogodi dalji ugao, ali je njegov udarac izblokiran. Do odlaska na odmor, Voša je imala još jedan pokušaj, Ivanović je iskosa sa leve strane pokušao da iznenadi golmana kiparske ekipe, ali je on odbio loptu u korner.

Prvi pokušaj u nastavku imao je AEK, Mamas je na isteku časa igre gađao sa distance, ali preko gola. Voša je zaigrala nešto konkretnije po ulasku Radulovića, koji je najpre u poslednjem trenutku izblokiran, potom je izveo solidan slobodnjak, a potom je i šutirao sa 20 metara, u poslednjem trenutku je intervenisao defanzivac kiparske ekipe. Ubrzo je još opasnije šutirao Vukčević čiji je udarac u 69. minutu prošao zamalo pored stative.

U 73. minutu AEK je imao najbolju šansu na meču, nakon centaršuta sa levog boka, Gonzales je gađao glavom sa peterca, ali je Toroman odličnom intervenicijom sačuvao gol Vojvodine. U 83. minutu AEK je umalo poveo, Tričkovski je u želji da primi loptu umalo lobovao Toromana, rezultat je ipak do kraja ostao nepromenjen.

Poslenjdu proveru fudbaleri Vojvodine imaju sutra, u petak od 18 časova, a rival je slovenačka Mura.