Fudbaleri Vojvodine nisu uspeli da se plasiraju u finale Kupa Srbije, pošto su danas izgubili na svom „Karađorđu“ od ekipe Čukaričkog rezultatom 0:1.

Vojvodina: N. Simić, Lazarević, Vitas, Ljubisavljević, Antonijević (od 89. Vukčević), Topić, Zukić (od 84. N. Nikolić), Kabić (od 46. Milošević), U. Nikolić, Čumić (od 68. Traore), Malbašić.

Čukarički: Popović, Rogan (od 68. Stevanović), Tošić, Docić, Tomović (od 75. Stojanović), Ivanović, Pankov, Sisoko, Badamosi (od 84. Aganspahić), Drezgić, Ovusu (od 66. Adžić).

Vojvodina je imala inicijativu i više prilika u prvom poluvremenu, ali golova nije bilo.

Čukarički je prvi pripretio, u 13. minutu preko Ovusua koji je sa ivice šesnaesterca šutirao preko gola, a ubrzo je i Drezgić imao šansu posle kornera, ali njegov udarac glavom nije bio opasan po Nikolu Simića.

Prvi ozbiljan udarac u timu Vojvodine imao je Kabić na isteku 27. minuta, kada je zahvatio povratnu sa leve strane i šutirao preko gola. Ubrzo se u prilici našao i Vitas, nakon kornera, ali nije uspeo najbolje da zahvati loptu glavom.

Trener Vojvodine na poluvremenu je napravio prvu ofanzivnu promenu, Milošević je zamenio Kabića i domaći tim je bio prvi koji je pripretio u nastavku. U 47. minutu Uroš Nikolić je gađao iz slobodnog udarca, na mestu je bio golman Popović.

Samo četiri minuta kasnije Vojvodina je ostala sa igračem manje, pošto je Uroš Vitas uklizao Badamosiju i oborio ga iskosa na levom boku, a sudija je procenio da je to bio prekršaj za drugu javnu opomenu i crveni karton.

Čukarički je sa igračem više na terenu preuzeo inicijativu i imao dva vezana udarca, ali sa distance i bez veće opasnosti po gol Simića, koji je uspeo da zaustavi udarac Pankova, dok je Docić gađao pored gola.

U 66. minutu Voša je uzvratila, ponovo je probao Nikolić, opet sa distance, lopta je prošla zamalo pored gola.

U 71. minutu, Čukarički je poveo, Tošić je centrirao sa levog boka, a Luka Adžić pobegao Antonijeviću i glavom savladao Simića za 0:1.

U finišu utakmice Vojvodina nije uspela da ozbiljnije ugrozi gol rivala, a Čukarički je u poslednjem minutu mogao do drugog gola, prvo je Stojanović pogodio stativu sa 25 metara, a onda je Nikola Simić u nastavku iste akcije sjajno zaustavio pokušaje Aganspahića i Adžića.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Čukarički je sačuvao minimalnu prednost za plasman u finale Kupa Srbije.