Fudbaleri Vojvodine izgubili su u gostima od ekipe Crvene zvezde rezultatom 1:0 (1:0) u 34. kolu Super lige Srbije.

Ekipa Crvene zvezde do pobede je došla autogolom Siniše Saničanina u 13. minutu.

Treneri Dejan Stanković i Nenad Lalatović na teren su izveli sledeće sastave:

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Milunović, Pankov, Rodić – Sanogo, Petrović (od 74. Kanga) – Ben (od 74. Vukanović), Nikolić, Ivanić (od 81. Gobeljić) – Falčineli (od 81. Pavkov).

Vojvodina: Simić – Bralić, Saničanin, Đurić, Đorđević – Drinčić, Topić (od 74. Maksimović) – Zukić (od 46. Gemović), Čović (od 46. Simić), Vukadinović (od 88. Mrkaić) – Bojić (od 65. Stojković).

Tek što je počela utakmica, Vojvodina je imala dva solidna pokušaja, prvo je Vukadinović šutirao sa 18 metara, odbranio je Borjan, na odbijenu je naleteo Zukić, ali je i njegov udarac sa desetak metara zaustavio golman Crvene zvezde.

Domaći su poveli iz prve ozbiljnije akcije, Gajić je centrirao po zemlji sa desnog boka, a Saničanin je u želji da izblokira lopta pogodio sopstvenu mrežu za 1:0.

Usledio je nešto mirniji period utakmice, Simić je lako zaustavio pokušaj veziste Zvezde Nikolića iz slobodnjaka, a potom je golman Vojvodine uhvatio loptu ispred Bena u svom petercu. Vojvodina je uzvratila u 28. minutu posle lepe akcije po levom boku, Đorđević je vratio povratnu, ali je Sanogo sprečio gol priliku za goste. Vojvodina je i u samom finišu prvog poluvremena imala odličnu priliku, Đurić je centrirao, a Bojić gađao dalji ugao glavom, lopta ide pored stative.

Na startu drugog poluvremena Nenad Lalatović je napravio dvostruku izmenu, Veljko Simić i Gemović zamenili su Čovića i Zukića, ali su domaći preuzeli inicijativu i imali dve prilike. U 51. minutu je golman Simić zaustavio udarac Ivanića, a potom je  Milunovuć posle kornera glavom šutirao preko gola.

Na isteku sata igre Vojvodina je ostala  sa igračem manje, Đurić je oštrim startom zaustavio Nikolića, a sudija je defanzivcu „stare dame“ pokazao direktno isključenje. Nakon toga, usledile su izmene na obe strane, u gostujućem timu Stojković je zamenio Bojića, dok je Srnić ušao umesto Nikolića, a ubrzo je Lalatović ubacio i Maksimovića umesto Topića, a Stanović uveo Vukanovića i Kangu umesto Petrovića i Bena. Prave šanse su izostale, a onda je u 77. minutu Vukadinovićev udarac zaustavio Borjan, da bi u nadoknadi vremena Gemovićev pokušaj glavom sa gol linije izbio Milunović.

Nakon ovog poraza, Vojvodina je  pala na četvrto mesto na tabeli sa 66 bodova.