Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Kolubare rezultatom 2:1 (1:0) u 10. kolu Super lige Srbije.

Vojvodina je povela autogolom Đuranovića u 14. i golom Veljka Simića u 52. minutu. Jedini pogodak za Kolubaru postigao je Andrić u nadoknadi utakmice.

Vojvodina: N. Simić – Bjeković, Kopitović, Stevanović, Đorđević (od 63. Devetak) – Topić, Maksimović (od 71. Miletić) – Vukadinović, Čović (od 81. Kabić), V. Simić (od 81. Nešković) – Bastajić (od 63. Zukić).

Kolubara: Puletić, Vasiljević, Petronijević, Đerić, Kočović, Đokić, Pecelj, Marjanović, Mladenović (od 57. Milisavljević), Nikolić, Đuranović.

Vojvodina je od samog starta utakmice bila konkretniji tim, igrala je na polovini rivala i vrebala šansu da ugrozi Puletića. Domaći su uspeli u tome posle prvog dobrog centaršuta iz kornera, Bastajić je odložio do Đorđevića, ovaj ubacio na peterac, a onda je Đuranović nespretno glavom pogodio sopstvenu mrežu.

Voša je nakon vođstva kontrolisala igru na sredini terena i nije dozvoljavala rivalu da ozbiljnije ugrozi gol Nikole Simića. Kolubara je  u prvih 45 minuta imala samo jedan nedovoljno dobar pokušaj iz slobodnjaka, Nikolić je poslao loptu preko gola.

Na drugoj strani, Vojvodina je u finišu prvog poluvremena imala dva solidna pokušaja Čovića sa distance. Prvo je šutirao u golmana, a potom je posle proigravanja Bastajića gađao sam ugao, ali je lopta završila za malo pored stative.

Voša je nastavila u istom ritmu i u nastavku i u 52. minutu je zasluženo došla do novog gola. Vukadinović je odigrao lep dupli pas sa Bjekovićem, centrirao sa desnog boka, štoper Kolubare je u želju da izbije loptu u korner glavom pogodio stativu, a na odbijenu je naleteo Veljko Simić i lako pogodio za 2:0.

Kolubara je prvu veliku šansu imala u 58. minutu, nakon kontre Milisavljević je dobio loptu na sedam metara iskosa, ali je Nikola Simić sjajno intervenisao i sačuvao svoj gol.

Slavoljub Đorđević je potom odlučio da osveži tim sa dve promene, Zukić i Devetak zamenili su Bastajića i Đorđevića, koji se tek vratio posle duge pauze zbog povrede.

Voša je i dalje kontrolisala igru, Kolubara je imala još jedan pokušaj preko Petronijevića, ali je ponovo na mestu bio Simić.

Kolubara je u nadoknadi vremena uspela da smanji rezultat, nakon kornera, Đenić je sa prve stative glavom asistirao do Andrića koji je pogodio za 2:1.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pa Voša nakon ovog trijumfa ima 15 bodova i zauzima peto mesto na tabeli, a u narednom kolu gostuje TSC-u u Bačkoj Topoli.