Фудбалери Војводине  ремизирали су на гостовању у Суботици са екипом Спартака резултатом 2:2 (0:1) у петом колу Супер лиге Србије.

Војводина је повела голом Вељка Симића у 33. минуту, преокренули су Марчић у 51. и Срећковић у 62. минуту, а коначних 2:2 поставио је Стевановић у 68.

Тренери Владимир Буач и Славољуб Ђорђевић на терен су извели следеће саставе:

Спартак: Дубљанић, Шимура, Богићевић, Иванчевић, Срећковић, Милошевић, Јездимировић, Фуртула (од 72. Тодоровски), Туфегџић, Марчић (од 75. Ђурасовић), Бијеловић (Хрстић од 72).

Војводина: Н. Симић – Цуцин, Јеличић, Стевановић, Деветак – Топић, Буснић – Новевски (од 46. Вукадиновић), Човић, В. Симић – Кабић.

На самом почетку утакмице није било много прилика, Спартак је имао блажу иницијативу, док је Воша претила из контри. Најопаснији је био Вељко Симић, који је из првог покушаја био прилично непрецизан, пошто је послао лопту далеко преко гола са 15 метара. Ипак, у 33. минуту био је на правом месту, Цуцин је бацио аут, Човић је крзнуо и проследио у петерац, а тамо је лопту сачекао Симић и погодио за 0:1.

Спартак је наставио да игра офанзивно, а до краја првог полувремена, Фуртула је имао најбољу шансу главом, али је лопта отишла преко гола.

Почетком другог полувремена, Спартак је био још конкретнији и офанзиву је крунисао голом у 51. минуту када је највећи део посла урадио Туфегџић, соло продором по десном боку и вратио повратну за Марчића који лако погађа за 1:1.

Само 11 минута касније, Спартак је преокренуо резултат, Срећковић је прошао по левом боку, унео је лопту у средину и погодио даљи угао за 2:1.

Тек након другог примљеног гола, Воша је поново проиграла, Вукадиновић, који је на полувремену заменио Новевског, био је најопаснији. Упутио је први ударац, али је добро реаговала одбрана Спартака. У 68. минуту, Вукадиновић је изнудио фаул на десној страни, а након прекида, Стевановић је био највиши у скоку и главом погодио за 2:2.

Након тога, утакмица се распламсала на обе стране, и уследило је још неколико покушаја пред оба гола. Вукадиновић је имао још једну добру, шутирао је преко гола, док је Спартак после једне контре тражио пенал, али није било најстроже казне.

У 83. минуту, Спартак је био најближи трећем голу, после центаршута са леве стране, Тодоровски је ухватио лопту из прве, али је послао поред стативе.

У последњим минутима утакмице Војводина је остала са играчем мање, Цуцин је оборио Срећковића, а судија му је показао другу јавну опомену и аутоматски црвени картон.

У финишу није било промене резултата, Војводина и Спартак су остали са по пет освојених бодова, с тим што „стара дама“ има и меч мање.