Фудбалери Војводине изгубили су на свом „Карађорђу“ од екипе Металца резултатом 1:2 (0:0) у 33. колу Супер лиге Србије.

Водећи погодак за Металац постигао је Стефан Цветковић у 64. минуту, да би Немања Човић изједначио у 89. минуту. Победу Металцу донео је Престиж у надокнади времена.

Екипе су играле у следећим саставима:

Војводина: Вуклиш (од 73. Н. Симић) – Андрић, Бралић, Максимовић, Ђорђевић – Топић (од 73. В. Симић), Дринчић – Зукић (од 56. Мркаић), Човић, Вукадиновић (од 78. Гемовић) – Бојић.

Металац: Савић – Максимовић (од 75. Фићовић), Цветковић (од 75. Катанић), Крајишник, Грбовић, Васиљевић, Рогач, Милићевић (од 63. Зоћевић), Млађовић, Влакулин, Престиж.

Војводина је офанзивно ушла у меч и већ у трећем минуту могла да поведе, када је Дринчић центрирао за Зукића, кога је у петерцу оборио голман Савић, али је судија проценио да то није био старт за најстрожу казну. Наредне две шансе такође је имала домаћа екипа и то после центаршутева са бока, пробао је Зукић, потом и Човић, али недовољно снажно да се угрози голман Металца.

Капитен домаће екипе Никола Дринчић створио је још две опасне ситуације пред головом Металца, али прво Бралић гађа главом преко гола, да би у другој лопту са главе Бојића скинуо дефанзивац гостију. Металац није имао озбиљнијих покушаја у оквир гола, најближи је био Крајишник у финишу првог полувремена када је искоса са леве стране шутирао поред стативе.

И на почетку другог полувремена, Војводина је наставила да напада и да буде најопаснија после центаршутева Николе Дринчића, већ у  47. минуту после  првог прекида изблокиран је Топић, а потом је Човић умало покупио једну одбијену лопту у петерцу, али је Савић пре стигао до лопте. Ненад Лалатовић је кренуо у још већу офанзиву увођењем Мркаића уместо Зукића, али је Лазетић одговорио на прави начин. У 63. минуту ушао је Зоћевић, који је започео акцију само минут касније, проиграо је Цветковића, овај преварио Бралића и послао лопту под пречку за 0:1.

Војводина је у 66. минуту имала велику прилику, после центаршута са десног бока, Човић је био највиши у скоку, проиграо је Мркаића, али је судија свирао фаул у нападу, на шта је жестоко протествовала клупа „старе даме“. Нову шансу домаћи су имали у 70. минуту када је најпре изблокиран Бојић, а потом је после корнера Човић погодио пречку. Лалатовић је у последњих 15 минута најавио тоталну офанзиву, ушли су Вељко Симић, Гемовић и Стојковић, а одлучио је да замени и голмане, пошто је Никола Симић заменио Вуклиша.

У 82. минуту Ђорђевић је слабијом десном шутирао преко гола, потом и после 13. корнера Бралић није успео довољно добро да захвати лопту главом. И онда, у 89. минуту коначно су домаћи успели да погоде, Гемовић је одлично прошао и центрирао са десног бока, а Човић главом изједначио на 1:1. Ипак, у последњим тренуцима утакмице, после прекида са леве стране, Престиж је главом савладао Николу Симића за 1:2.

До краја није било промене резултата, „стара дама“ је и поред пораза остала на трећој позицији на  табели са 66 бодова.