Fudbaleri Vojvodine izgubili su na svom „Karađorđu“ od ekipe Metalca rezultatom 1:2 (0:0) u 33. kolu Super lige Srbije.

Vodeći pogodak za Metalac postigao je Stefan Cvetković u 64. minutu, da bi Nemanja Čović izjednačio u 89. minutu. Pobedu Metalcu doneo je Prestiž u nadoknadi vremena.

Ekipe su igrale u sledećim sastavima:

Vojvodina: Vukliš (od 73. N. Simić) – Andrić, Bralić, Maksimović, Đorđević – Topić (od 73. V. Simić), Drinčić – Zukić (od 56. Mrkaić), Čović, Vukadinović (od 78. Gemović) – Bojić.

Metalac: Savić – Maksimović (od 75. Fićović), Cvetković (od 75. Katanić), Krajišnik, Grbović, Vasiljević, Rogač, Milićević (od 63. Zoćević), Mlađović, Vlakulin, Prestiž.

Vojvodina je ofanzivno ušla u meč i već u trećem minutu mogla da povede, kada je Drinčić centrirao za Zukića, koga je u petercu oborio golman Savić, ali je sudija procenio da to nije bio start za najstrožu kaznu. Naredne dve šanse takođe je imala domaća ekipa i to posle centaršuteva sa boka, probao je Zukić, potom i Čović, ali nedovoljno snažno da se ugrozi golman Metalca.

Kapiten domaće ekipe Nikola Drinčić stvorio je još dve opasne situacije pred golovom Metalca, ali prvo Bralić gađa glavom preko gola, da bi u drugoj loptu sa glave Bojića skinuo defanzivac gostiju. Metalac nije imao ozbiljnijih pokušaja u okvir gola, najbliži je bio Krajišnik u finišu prvog poluvremena kada je iskosa sa leve strane šutirao pored stative.

I na početku drugog poluvremena, Vojvodina je nastavila da napada i da bude najopasnija posle centaršuteva Nikole Drinčića, već u  47. minutu posle  prvog prekida izblokiran je Topić, a potom je Čović umalo pokupio jednu odbijenu loptu u petercu, ali je Savić pre stigao do lopte. Nenad Lalatović je krenuo u još veću ofanzivu uvođenjem Mrkaića umesto Zukića, ali je Lazetić odgovorio na pravi način. U 63. minutu ušao je Zoćević, koji je započeo akciju samo minut kasnije, proigrao je Cvetkovića, ovaj prevario Bralića i poslao loptu pod prečku za 0:1.

Vojvodina je u 66. minutu imala veliku priliku, posle centaršuta sa desnog boka, Čović je bio najviši u skoku, proigrao je Mrkaića, ali je sudija svirao faul u napadu, na šta je žestoko protestvovala klupa „stare dame“. Novu šansu domaći su imali u 70. minutu kada je najpre izblokiran Bojić, a potom je posle kornera Čović pogodio prečku. Lalatović je u poslednjih 15 minuta najavio totalnu ofanzivu, ušli su Veljko Simić, Gemović i Stojković, a odlučio je da zameni i golmane, pošto je Nikola Simić zamenio Vukliša.

U 82. minutu Đorđević je slabijom desnom šutirao preko gola, potom i posle 13. kornera Bralić nije uspeo dovoljno dobro da zahvati loptu glavom. I onda, u 89. minutu konačno su domaći uspeli da pogode, Gemović je odlično prošao i centrirao sa desnog boka, a Čović glavom izjednačio na 1:1. Ipak, u poslednjim trenucima utakmice, posle prekida sa leve strane, Prestiž je glavom savladao Nikolu Simića za 1:2.

Do kraja nije bilo promene rezultata, „stara dama“ je i pored poraza ostala na trećoj poziciji na  tabeli sa 66 bodova.