Фудбалери Војводине изгубили су у гостима од екипе Партизана резултатом 4:1 (2:0) у 13. колу Моцарт Бет Супер лиге Србије.

Стрелац јединог гола за Војводину био је Урош Николић у 82. минуту, два поготка за Партизан постигао је Натхо, а по један Филиповић и Баждар.

Партизан: Поповић – Филиповић, Марковић, Вујачић, Урошевић – Белић (од 46. Баждар), Фејса (од 46. Траоре) – Дијабате, Натхо (од 77. Андраде), Мениг (од 72. Јовић) – Рикардо (од 66. Павловић).

Војводина: Царевић – Бјековић (од 67. Лазаревић), Јеличић, Траоре, Ђорђевић – Милосављевић, Топић – Барај (од 67. У. Николић), В. Симић, Малбашић (од 46. Витас) – Н. Николић (од 67. Чумић).

Партизан је боље отворио меч, од почетка је преузео иницијативу и тежиште игре пребацио на половину Војводине. Рикадо је имао прву шансу већ у другом минуту, главом је гађао поред гола, да би потом у шестом покушао да врати повратну за Натха, али је на време интервенисала одбрана Војводине.

Рикардо је потом имао још две солидне шансе, није био прецизан, али је онда у 15. минуту Натхо погодио за вођство Партизана. Траореово додавање за Царевића било је кратко, голман Воше је уклизао, заједно са Рикардом, али је лопта дошла право на ногу Натху који је погодио празан гол за 1:0.

У 22. минуту Партизан је дуплирао предност и то из пенала, који је направио Јеличић. Штопер Војводине је у жељи да избије лопту, оборио Рикарда, а судија је досудио најстрожу казну коју је реализовао Натхо.

Јеличић је потом зарадио два жута картона, први у 23. и други у 27. минуту због прекршаја над Филиповићем и тако је Војводина остала и са играчем мање.

Војводина је покушавала да припрети после центаршутева са бока, али је одбрана Партизана била на свом нивоу.

У 42. минуту, Марковић је постигао погодак за Партизан после уигране акције из прекида, али је после ВАР провере утврђено да је гол пао после недозвољене позиције.

Милан Раставац је на полувремену увео Уроша Витаса уместо Малбашића, како би надоместио изостанак искљученог Јеличића. Прву шансу опет је имао Партизан, у 49. минуту Рикардо је примио лопту у петерцу и из окрета погодио спољни део мреже.

На истеку часа игре Партизан је постигао и трећи погодак, после корнера са леве стране, Филиповић је био највиши у скоку и са пет метара главом је погодио први угао за 3:0.

Убрзо након трећег гола домаћих, Рикардо је имао нове две прилике, прво је шутирао поред стативе, а онда је Царевић одбранио његов ударац у први угао искоса са седам метара.

У 74. минуту Војводина је била најближа голу, Чумић је добио лопту и искоса са леве стране гађао је први угао, на месту је био голман Поповић.

У 82. минуту, пошто је у 67. заменио Бараја, Урош Николић постигао је гол за Вошу, пошто је из слободњака постигао заиста ефектан погодак за 3:1.

Ипак, само минут касније, Партизан је поново стекао три гола предност, Баждар је искористио грешку одбране Војводине, изашао је сам на Царевића и погодио први угао за 4:1.

У наредном колу, у суботу од 19.00, Војводина дочекује ТСЦ.